Jeff Bezos yaşlanma karşıtı araştırmalar yapan bir şirkete yatırım yaptı!

Dünya'nın en zengin kişisi olarak bilinen ve Amazon'un kurucusu olan Jeff Bezos, Rus girişimci Yuri Milner ile birlikte yaşlanmayı durdurmak ve sonsuz yaşam üzerinde araştırma yapan Altos Labs adlı şirkete yatırım yaptı.

200 milyar dolardan fazla serveti olduğu bilinen Jeff Bezos'un da yatırımıyla şirket kısa süre içinde 270 milyon dolar topladı.

Bezos daha önce de benzer araştırmalar yapan Unity Biotechnology adlı şirkete de yatırım yapmıştı.

Jeff Bezos, kardeşi olan Mark Bezos ile birlikte geçtiğimiz Temmuz'da Blue Origin'in New Shepard isimli uzay mekiği ile yolculuğa çıkmıştı. Blue Origin, Jeff Bezos tarafından 2000 yılında kurulan, havacılık ve uzay araştırma merkezidir.

Kaynak

Son düzenleme:
Ben de tanrı'nın ispatı olmadığını ve herkesin inançlı olmadığını hatırlatayım.

İnanç meselesini bir kenara koy bu dünyaya kimler geldi geçti her şey başladığı gibi bir gün bitecek. Yapılan araştırmalar sadece 100 senelik ortalama ömrü 120-130 yapar ölümsüzlük diye bir şey gerçekleşmez ve uzun yaşamak da güzel bir şey olduğunu düşünür müsün bilmem.

İnanç meselesini bir kenara koy bu dünyaya kimler geldi geçti her şey başladığı gibi bir gün bitecek. Yapılan araştırmalar sadece 100 senelik ortalama ömrü 120-130 yapar ölümsüzlük diye bir şey gerçekleşmez ve uzun yaşamak da güzel bir şey olduğunu düşünür müsün bilmem.
30 yıldan 70 yıla çıkarmışız, neden sonsuz yapmayalım?

30 yıldan 70 yıla çıktığını kim diyor
Bilim.
80'e çıkmış bu arada.
30 ile 70 arasındaki fark ile 70 ile sonsuz arasında fark nasıl ne derece ilginç bir şey farkındasın değil mi?
Farkındayım, ama ben 30-35 yıl sonra ölümsüzlük icat edilecek diye bir şey dediğimi hatırlamıyorum. Daha uzun sürer, ama bir gün mutlaka icat edilir ölümsüzlük. O kadar bilim adamı bu konuda kafa yoruyor, onlardan daha iyi bildiğini zannetmiyorsundur umarım.

Geri
Yukarı