Kablonet 100 Mbps Bağlatıyorum - Ekim 2019

• Konuyu başlatan Mert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 79
  • Görüntüleme 27B
Hocam selamlar. Kablonet 100 Mbps baglatmayı düşünüyorum. 80 TL'ye CBW-383Z4 buldum. Kablosuz olarak 100 Mbps yakın bir değer almak için uygun fiyatlı router öneriniz var mıdır? Elimde sizinde router olarak kullandığınız W9970V3 modemden var. Önerilerinizi bekliyorum.
Kablonetin modemi çok iyi. Tavsiye ederim. Kesinlikle haricen modemle uğraşmayın. Bildiğim kadarıyla kendi modeminde yayın verebiliyor zaten.

@Xlmuptela

Xiaomi'nin Router'larına bakabilirsiniz.

@PhemiusTR Kendi modemi çok mu iyi?

Bütün Kablonet modemlerini kullandım, açık ara en berbat kullandığım modemlerdi.
Bu arada konuyu güncelleyeyim. CSGO'da pinglerim oldukça düşük durumda. Viyana sunucularına 37 ms ping atıyorum ve memnunum.

@Xlmuptela

Bütün Kablonet modemlerini kullandım, açık ara en berbat kullandığım modemlerdi.
Bu arada konuyu güncelleyeyim. CSGO'da pinglerim oldukça düşük durumda. Viyana sunucularına 37 ms ping atıyorum ve memnunum.
Evet gayet iyi. Infinity güzel bir modem.

@Xlmuptela

Öncelikle modemin ping üstünde etkisi sandığınız kadar değil. Ping için modem değişikliği kablolu internet için o kadarda gerekli bir hamle değil. Öte yandan modemi çoğu modemden iyi Kablonetin.

@Xlmuptela

Xiaomi Mi Wifi Router 4C iyimidir sizce hocam infity modem mi kullanayım diğer arkadaşların dediği gibi

Evet gayet iyi. Infinity güzel bir modem
Hayatınızda kaç tane modem kullandınız da bu kanıya vardınız merak ettim açıkçası.

Öncelikle modemin ping üstünde etkisi sandığınız kadar değil. Ping için modem değişikliği kablolu internet için o kadar da gerekli bir hamle değil. Öte yandan modemi çoğu modemden iyi Kablonetin.
Modemin ping üstünde etkisi bal gibi de var. Ben bu cihazların Router kısmının berbat olduğunu defalarca söyledim yine söylüyorum. İsterseniz bunu açıklamak için size detaylı testler de yapabilirim. Arkada hiçbir şey açık değilken tabii ki pingler aynı olur. Peki ya evde birisi video izlerken, diğeri Netflix açmışken siz oyun oynadığınızda pinglere etksi ne olur? İşte düzgün bir Router bu işi kurtarabilir ancak. Çoğu modemden kastınız da nedir bilmiyorum.

Xiaomi Mi Wifi Router 4C iyi midir sizce hocam Infinity modem mi kullanayım diğer arkadaşların dediği gibi?
İsterseniz benim gibi yapın, ilk olarak Infinity 401'i deneyin. Zaten kiraladığınız için memnun kalmazsanız iade edebiliyorsunuz. Bir şey kaybetmezsiniz bence.

Hayatınızda kaç tane modem kullandınız da bu kanıya vardınız merak ettim açıkçası.

Modemin ping üstünde etkisi bal gibi de var. Ben bu cihazların Router kısmının berbat olduğunu defalarca söyledim yine söylüyorum. İsterseniz bunu açıklamak için size detaylı testler de yapabilirim. Arkada hiçbir şey açık değilken tabii ki pingler aynı olur. Peki ya evde birisi video izlerken, diğeri Netflix açmışken siz oyun oynadığınızda pinglere etksi ne olur? İşte düzgün bir Router bu işi kurtarabilir ancak. Çoğu modemden kastınız da nedir bilmiyorum.

İsterseniz benim gibi yapın, ilk olarak Infinity 401'i deneyin. Zaten kiraladığınız için memnun kalmazsanız iade edebiliyorsunuz. Bir şey kaybetmezsiniz bence.
10 yıldır kablonet abonesiyim:):)😀
Modemin ping üzerinde olumlu hiç bir etkisi yoktur. Siz ezbere konuşup durun.
Bir yere 10 ping ile bağlanırken aynı şartlarda mesela GforceNow’a bağlanırsınız 100 ping olur. Bir de kaç modem kullandınız gibi garip bir üslup bellemişsiniz ağzınıza. 😀
Dünyanın en iyi modemidir demiyoruz, zaten firmaların verdiği modemlerin yanında gayet iyidir oldukça öne çıkar özellikleriyle anten gücüyle hatta. Bu sorun yaşayan kimse yoktur demek değildir. Modemler gayet iyidir. Çok spesifik işlerle uğraşmayan standart bir ev kullanıcısı ya da oyuncuyu memnun eder.

Forumlarda milletin yana yakıla düzgün ayar aradığı, daha düne kadar WiFi'ına zor bağlanılan, adı sanı duyulmamış bir fason Tayvan firmasına yaptırılıp üzerine etiket basılan modemler ne kalitelidir, ne de iyidir.

10 yıldır Kablonet abonesiyseniz belli ki başka modemle tecrübeniz olmadığından elinizdekini iyi sanmışsınız, olabilir. Normaldir.

Her şeyden önce Modem ve Router nedir, QoS nedir, SQM ne işe yarar ve bu sayede Bufferbloat nasıl düşürülür bunları araştırmanızı tavsiye ediyorum size.

Dümdüz konuya girip muhalefet etmek dünyanın en kolay işi. Vaktim olsa detaylı bir biçimde videolar çekerek basit bir ev kullanıcısının bile işini görmediğini açıklamak istiyorum.

Güncelleme: Birkaç aydır Zyxel NBG6617 üzerinde OpenWRT ile kullanıyorum. Dünya varmış dedirtti :)

Forumlarda milletin yana yakıla düzgün ayar aradığı, daha düne kadar Wi-Fi'ına zor bağlanılan, adı sanı duyulmamış bir fason Tayvan firmasına yaptırılıp üzerine etiket basılan modemler ne kalitelidir, ne de iyidir.

10 yıldır Kablonet abonesiyseniz belli ki başka modemle tecrübeniz olmadığından elinizdekini iyi sanmışsınız, olabilir. Normaldir.

Her şeyden önce modem ve router nedir, QoS nedir, SQM ne işe yarar ve bu sayede bufferbloat nasıl düşürülür bunları araştırmanızı tavsiye ediyorum size.

Dümdüz konuya girip muhalefet etmek dünyanın en kolay işi. Vaktim olsa detaylı bir biçimde videolar çekerek basit bir ev kullanıcısının bile işini görmediğini açıklamak istiyorum.

Güncelleme: Birkaç aydır ZyXEL NBG6617 üzerinde openwrt ile kullanıyorum. Dünya varmış dedirtti :)

Wi-Fi’ına 👍 tamam 😀.Ne söylediğinizin tutar tarafı yok. Bir ping diyorsunuz. Bir kablosuz anten gücü diyorsunuz. Verdiğiniz örnek model 801’den geride. Birkaç kısaltma adı verdiniz diye haklı çıkmış olmuyorsunuz. QoS hepsinde var zaten. Birbiriyle alakasız şeyler söyleyip böbürlenmeyin boşuna. ZyXEL’in o modeli de yani 😀😀😀😀. Bangır bangır anten çekimi yok diye yazmış millet. Ben de dört beş antenli ASUS router falan diyeceksiniz sandım. Çok eğlenceli birisiniz. Var olun. 😀

Forumlarda milletin yana yakıla düzgün ayar aradığı, daha düne kadar Wi-Fi'ına zor bağlanılan, adı sanı duyulmamış bir fason Tayvan firmasına yaptırılıp üzerine etiket basılan modemler ne kalitelidir, ne de iyidir.

Her şeyden önce modem ve router nedir, QoS nedir, SQM ne işe yarar ve bu sayede bufferbloat nasıl düşürülür bunları araştırmanızı tavsiye ediyorum size.

Güncelleme: Birkaç aydır ZyXEL NBG6617 üzerinde openwrt ile kullanıyorum. Dünya varmış dedirtti :)

Çekip de atın ne olur? QoS SQM ve ping anlatın bize.

Öncelikle şu üslubu değiştirelim. Senli benli konuşma iznini kimsenin verdiğini düşünmüyorum. Gerçi ben sizin benim yazdıklarımı okuduğunuzu da düşünmüyorum. Anladığım kadarıyla QoS'tan değil de size Türkçe dersi ile başlamak gerekiyor. Benim boş vaktim fazla yok ama sizin eminim vardır. Boş vakitlerinizde Türkçenizi geliştirmeye çalışın.

Zyxel'in bahsettiğim modelini kullanıyorum, daha yüksek bir meblağ modeme veremezdim. Kaldı ki içinde 4 çekirdekli ARM işlemci var. Alma sebebim de bu. Router sizin için antenden ibaret olabilir. Benim için değil. Çekim gücü de Kablonet'in verdiği tenekeden daha iyi buna emin olabilirsiniz. Kullanmış ve tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum, işkembeden sallamak benim adetim değildir sizin aksinize.

Kablonet ile alakalı açılan konuların en az üçte birinden fazlası doğrudan ya da dolaylı Netmaster modemleriyle alakalı problemler. Firmada hisseniz var galiba buradan bunu anlıyorum.

Ha size anlatmışım, ha tuğlaya. Hiçbir farkı yok.

Geri
Yukarı