Kablonet fiber geçilmeli mi?

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Merhabalar. Öncelikle size bina altyapımımdan bahsedeyim: Binamda 2 farklı altyapı var 1. Kablonet fiber 2. Türk Telekom VDSL2 şu an aktif olarak Türk Telekom altyapısı işe TurkNet üzerinden bir internet kullanıyorum aldığım hızlar 75 Mbps download 8 Mbps upload bu bana vadedilen hız fakat benim aldığım 7 Mbps upload 74 Mbps download. Ping değerlerim ise yurt dışı çok iyi olmasa da TR server gayet iyi performans alıyorum. Aylık 95 TL ödüyorum herhangi bir kesilme vs. olmadı. Kablonet ise 110 TL TV paketi ve 100 Mbps download 5 Mbps upload veriyor. Fakat bu 100 Mbps 19:00 00:00 saatleri arasında 24 Mbps düşüyor evet biliyorum tamamen saçmalık yıl olmuş 2021 adamlar bize adil kullanım kotasını akıllı sınırsız diye iteliyor. Fakat TurkNet kalırsam 500 TL kadar bir masraf yapmam gerekecek 100 TL ev içi kablolama (çok eski bir kablolama olduğu için değişmesi gerek) 400 TL modem şu anki modem çok yetersiz. Eğer Kablonet geçersem ping değerlerim nasıl olur bilemiyorum fakat 500 TL masraftan kurtulacağım. Sizin öneriniz nedir? (Fiber kutusu oturduğum katta yani dış kapıdan çıktığınızda hemen üstünde bunun bir artısı olur mu?)

Dosya Ekleri

• 449A73D9-A09B-4B2C-B8DA-E954C78F58D0.jpeg
    449A73D9-A09B-4B2C-B8DA-E954C78F58D0.jpeg
    74,5 KB · Görüntüleme: 36
  • CA7F4AB4-1E9C-4DAD-A0AB-7E273E5330E9.jpeg
    CA7F4AB4-1E9C-4DAD-A0AB-7E273E5330E9.jpeg
    145,7 KB · Görüntüleme: 35
  • 14DB2A30-99BD-4E97-AB0B-370FE6AAFFA4.png
    14DB2A30-99BD-4E97-AB0B-370FE6AAFFA4.png
    281,3 KB · Görüntüleme: 43
Kablonet ping olayı ve akıllı sınırsız olayı dışında on numara hizmet veriyor benim genel görüşüm.
Yalnız hem aylık fazla para verip, hem de en aktif saatlerde 4-5 kat yavaş indirme hızına ve büyük ihtimal daha yüksek ya da en iyi ihtimalle aynı ping değerine sahip olmak için ISS değiştirmezdim ben sizin yerinizde olsam.

Kendim kullanıyorum. Pingden yana hiç sorun yaşamadım belki benim bölgemle alakalıdır. 7-12 arası düşüyor olması çok saçma evet ama ben bir dosya indireceğim zaman genellikle gündüz indiriyorum zaten. Ayrıca yayın açıyorum son 3 aydır upload Twitch üzerinde stabil değil sadece ki onu da düzelttim. Upload sorununa kadar en ufak bir sorun yaşamadım. 2 senedir kullanıyorum. Söylenen hızı veriyorlar. Modemi farklıdır onlar veriyor DOCSIS 3.0 kullanıyorlar ama ben ekstra olarak Xiaomi'nin Wi-Fi dağıtıcısından aldım biraz zayıf gibi Wi-Fi. Teknik arıza da gerçekten çok iyiler aynı gün geliyorlar yetişemezlerse ertesi gün direk gelip sorunu çözüyolar. Bunun dışında merak ettiğin bir konu varsa sorabilirsin.

Kendim kullanıyorum. Pingden yana hiç sorun yaşamadım belki benim bölgemle alakalıdır. 7-12 arası düşüyor olması çok saçma evet ama ben bir dosya indireceğim zaman genellikle gündüz indiriyorum zaten. Ayrıca yayın açıyorum son 3 aydır upload Twitch üzerinde stabil değil sadece ki onu da düzelttim. Upload sorununa kadar en ufak bir sorun yaşamadım. 2 senedir kullanıyorum. Söylenen hızı veriyorlar. Modemi farklıdır onlar veriyor DOCSIS 3.0 kullanıyorlar ama ben ekstra olarak Xiaomi'nin Wi-Fi dağıtıcısından aldım biraz zayıf gibi Wi-Fi. Teknik arıza da gerçekten çok iyiler aynı gün geliyorlar yetişemezlerse ertesi gün direk gelip sorunu çözüyolar. Bunun dışında merak ettiğin bir konu varsa sorabilirsin.

İlgilendiğin için teşekkür ederim. Speedtest üzerindrn bir hız testi yapıp atabilir misin? (ID gizlemeyi unutma) ayrıca CS:GO ping değerleri nasıl? Modemi istediğin yere kuruyorlar mı? Son olarak da hangi il de yaşıyorsun?

İlgilendiğin için teşekkür ederim. Speedtest üzerindrn bir hız testi yapıp atabilir misin? (ID gizlemeyi unutma) ayrıca CS:GO ping değerleri nasıl? Modemi istediğin yere kuruyorlar mı? Son olarak da hangi il de yaşıyorsun?

İstanbul'da yaşıyorum. Modem olayı ben de karışık oldu biraz. Kabloyu kendim çektirdim. Kablo ayırıcı ile birini odama birini salona çektirdim. TV ile modemi ayırmak için çünkü aynı kablodan sinyal alıyor her ikisi de. CS de pingim 60-70 arası. LoL de sabit 18.
a.JPG

Yeni konular

Geri
Yukarı