Kablonet GPON altyapısı 1000 Mbps'e çıkarılabilir mi?

• Konuyu başlatan sc355
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 424

sc355

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Kablonet 100/20 Mbit kullanıyorum şu an. Altyapı sorgusu yaptığımda fttx/v2 diye çıkıyor sonuç. Yani apartman içine kadar fiber geliyor, oradan da evlere CAT6 ile dağıtılıyor.

Acaba 1000MBIT için gerekli altyapı sadece bina içindeki tesisatın değişmesi ile sağlanabilir mi? Eğer öyleyse bölge müdürlüğüne tekrar tekrar başvuru yapmaya çalışacağım.

Bunun gibi bir süreç izleyen oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Kablonet 100/20 Mbit kullanıyorum şu an. Altyapı sorgusu yaptığımda fttx/v2 diye çıkıyor sonuç. Yani apartman içine kadar fiber geliyor, oradan da evlere CAT6 ile dağıtılıyor.

Acaba 1000MBIT için gerekli altyapı sadece bina içindeki tesisatın değişmesi ile sağlanabilir mi? Eğer öyleyse bölge müdürlüğüne tekrar tekrar başvuru yapmaya çalışacağım.

Bunun gibi bir süreç izleyen oldu mu?
Özür dilerim ama Altyapı tipini nereden sorguluyorsun?

Dosya Ekleri

• IMG_1449.jpeg
    IMG_1449.jpeg
    88,5 KB · Görüntüleme: 48
Türksat Kablonet Altyapı Sorgulama | Türksat Kablonet Web Sitesi
Bu siteden sorgulama yapıp ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Bu site kablonet sitesindeki verileri getiriyor, dolayısıyla şu an kablonetin bana verebileceği(verdiği) hizmeti gösterdi.

benim sormak istediğim; bu forumda türktelekom bölge müdürlüklerine başvurularak yapılmış altyapı talepleri gibi, mevcut kullandığım kablonet altyapısının (saha dolabından binaya kadar gelen altyapının) değişmeden, sadece bina içindeki kutunun (ya da cihazın) değiştirilerek 1000mbit için uygun hale getirilip getirilemeyeceği, bu konuda deneyimi ya da bilgisi olanların fikirlerini öğrenmek.

Dosya Ekleri

• IMG_1450.jpeg
    IMG_1450.jpeg
    86,3 KB · Görüntüleme: 42
Türksat il müdürünüzle görüşmenizi tavsiye ederim.

Büyük ihtimalle evet ancak çok zor olur yüksek ihtimalle bunu tek başınıza hallettirmeniz. Denemekten zarar gelmez elbette.

Hiç zannetmiyorum.

zannetmeme sebebiniz nedir? teknik imkansızlık mı, bürokratik engel mi, resmi kurumun keyfi davranışı mı?

"Hiç zannetmeme" sebebinizi gerçekten merak ettim.

Türksat il müdürünüzle görüşmenizi tavsiye ederim.

Büyük ihtimalle evet ancak çok zor olur yüksek ihtimalle bunu tek başınıza hallettirmeniz. Denemekten zarar gelmez elbette.

Evet kolay olmayacak gibi, cimer, btk ve türksat üzerinden talep kaydı oluşturmakla başladım.
Denemeye devam edelim bakalım.

Geri
Yukarı