100 Mbps Fiber TT vs SuperOnline vs Kablonet vs TurkNet

@erengore , olmadı ilk taahhütsüz olduğu için Türknet deneyim, sorun yaşarsam veya memnun kalmazsam Turkcell Super Online'dan veya Türk Telekom'dan devam edebilirim. Bu arada SuperOnline'ı atlamışız o nasıldır peki?

@erengore , olmadı ilk taahhütsüz olduğu için Türknet deneyim, sorun yaşarsam veya memnun kalmazsam Turkcell Super Online'dan veya Türk Telekom'dan devam edebilirim. Bu arada SuperOnline'ı atlamışız o nasıldır peki?
Süperonline FTTH Telekom altyapısından hizmet vermiyor. Zaten ben de önermezdim.

Süperonline FTTH Telekom altyapısından hizmet vermiyor. Zaten ben de önermezdim.
Neden hocam, bizim oturduğumuz bloktaki hemen hemen çoğu kişi kullanıyor fiberini, ne gibi bir sıkıntısı var acaba bunun? O da mı Kablonet gibi?
Öyle evet. Ama nadir olan bir durum bir de TT'ye o kadar para vermeye gerek yok.

FTTH: Eve kadar tam fiberoptik kablolu altyapı
DOCSIS: Coax yani uydu kablosu ile internet sağlanan altyapı. Ana malzemesi bakırdır. Binadaki kutudan sonra fiber iletime geçiyor.
Binadaki kutudan fiber iletime geçme olayının ne gibi bir dezavantajı var?

Neden hocam, bizim oturduğumuz bloktaki hemen hemen çoğu kişi kullanıyor fiberini, ne gibi bir sıkıntısı var acaba bunun? O da mı Kablonet gibi?

Superonline fiber ve Türk telekom fiber arasında artık Türk telekom fiber veya Türk telekom VDSL bile artık Superonline fiberden daha iyi hizmet vermekte.

Superonline fiber 12 yıldan beri ve TT VDSL'i 1,5 aydan beri aynı anda evimde kullanan birisiyim.

@erengore hocam müsait olduğunuz vakit cevabınızı bekliyorum, merak ettiğim bir konu açıkçası.

Kablonet 100mbps kullanıcısıyım cuma gecesi 01.12'de arıza bildirimi yaptım cumartesi sabah geldiler, sorunumu çözdüler. Kötü yanı olarak söyleyebileceğim saat 19.00-24.00 arası downloadı 25'e çekiyorlar upload sabit kalıyor normal bir şey mi bilmiyorum ama yazayım dedim.

Kablonet 100mbps kullanıcısıyım cuma gecesi 01.12'de arıza bildirimi yaptım cumartesi sabah geldiler, sorunumu çözdüler. Kötü yanı olarak söyleyebileceğim saat 19.00-24.00 arası downloadı 25'e çekiyorlar upload sabit kalıyor normal bir şey mi bilmiyorum ama yazayım dedim.
Akıllı sınırsızdır o zaman sizin, Kablonet'in normal sınırsızlarında yavaşlama olmuyor ama ücret daha fazla diye biliyorum.

Süperonline FTTH altyapısı mı var sizde?
Ne altyapılarınız var? TT FTTH altyapısı varsa TürkNet bence denebilir.

TT FTTH yoksa sadece Süperonline FTTH varsa zaten Süperonline dışında şansınız yok. Millenicom hariç. Ama önermiyorum.

Bakıra geçince daha düşük bant genişliğin olur. Bir de kolay oksitlenir. Yenileme bile gerekebilir. Ki Fiber kablo varken kimse zaten dediğim gibi bakır düşünmez.
Akıllı sınırsızdır o zaman sizin, Kablonet'in normal sınırsızlarında yavaşlama olmuyor ama ücret daha fazla diye biliyorum.
KabloNet'te gereksiz para vereceksin memnun da kalmayacaksın ben sana söyleyeyim. Memnun kalsan bile parana yazık olur hocam.

TT FTTH-TurkNet ile uygun fiyatlı güzel bir internet sahibi olabilirsin.

Süperonline FTTH altyapısı mı var sizde?
Ne altyapılarınız var? TT FTTH altyapısı varsa TürkNet bence denebilir.

TT FTTH yoksa sadece Süperonline FTTH varsa zaten Süperonline dışında şansınız yok. Millenicom hariç. Ama önermiyorum.

Bakıra geçince daha düşük bant genişliğin olur. Bir de kolay oksitlenir. Yenileme bile gerekebilir. Ki Fiber kablo varken kimse zaten dediğim gibi bakır düşünmez.

KabloNet'te gereksiz para vereceksin memnun da kalmayacaksın ben sana söyleyeyim. Memnun kalsan bile parana yazık olur hocam.

TT FTTH-TurkNet ile uygun fiyatlı güzel bir internet sahibi olabilirsin.
Yok hocam Kablonet falan düşünmüyorum zaten sen söyledikten sonra eledim o seçeneği önden, ama şu hangi altyapı var mevzusunu nereden öğrenebilirim?

Geri
Yukarı