Kablonet vs TurkNet

Kablonet altyapısı çok iyidir. Çoğu zaman asla kayıp yaşamazsın. Müşteri hizmetleri aşırı iyi. Belki biraz ping sorunu yaşabilirsin. Ülkenin genelinde xDSL altyapısı rezalet olduğu için Kablonet seçebilirsin. Zaten şu an aldığın hızlar kötüymüş. Belki apartman içinde sorun vardır.

Apartmanda sıkıntı yok sanırım çünkü sadece 3 4 kişide var sanırım site 4 bloklu sıkıntısı yok biz kablo çektirdik ilk taşıdığınızda bizden öncekiler yaptırmamış oda sıkıntı olmuştu. Kablo net taahhüt sıkıntı işte emin olamiyorum.
Kablonet al ve gerisini unut. Paketinde ne yazıyorsa o hızı tam olarak alırsın, ping değerleri de düşük (FTTB ve FTTH altyapısı için).

Peki aktarım sıkıntısı yaşar mıyım?

Apartmanda sıkıntı yok sanırım çünkü sadece 3 4 kişide var sanırım site 4 bloklu sıkıntısı yok biz kablo çektirdik ilk taşıdığınızda bizden öncekiler yaptırmamış oda sıkıntı olmuştu. Kablo net taahhüt sıkıntı işte emin olamiyorum.
6502 Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 52. madde 4. fıkra

MADDE 52 - (4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

Cayma bedeli ödemeden iptal etme hakkınız var ancak cayma bedeli çıkarırlarsa dava vs. uğraşmanız gerekebilir.

Apartmanda sıkıntı yok sanırım çünkü sadece 3 4 kişide var sanırım site 4 bloklu sıkıntısı yok biz kablo çektirdik ilk taşıdığınızda bizden öncekiler yaptırmamış oda sıkıntı olmuştu. Kablonet taahhüt sıkıntı işte emin olamiyorum.
Kablonet'in FTTB veya FTTH altyapısı varsa taahhüt konusunu pek düşünmenize gerek yok.
(Kablonet satış görevlisi değilim, sadece fazlasıyla memnun bir müşteriyim. 😃)

6502 tüketicinin korunması hakkında kanun 52. madde 4. fıkra.

Madde 52 - (4) tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

Cayma bedeli ödemeden iptal etme hakkınız var ancak cayma bedeli çıkarırlarsa dava vs. uğraşmanız gerekebilir.

Gerçekten çok saçma müşteri hizmetleri var bu bizim kullandığımız birçok internettede oldu ondan senelerdir internette hep sıkıntı çektik umramım çözümü bu ikiliden biri olur.
Türkiye'de zorunda kalmadıkça DSL alınmaz, fiber varsa TurkNet yoksa Kablonet.

Altyapı sorgulamada fiber çıktı 100mbp.

TurkNet başvurduk 100 TL'ye 100Mbps download 100 upload ya da 8 olması gerek o paketi aldım.
1 2 hafta sonra kurarlar o zaman yazarım ben bir sıkıntı çıkmadığı sürece.

Yeni konular

Geri
Yukarı