Kablonet vs TurkNet

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
1. Kablonet: 100 güldüren tarifesi fiber altyapı ile 100 Mbps download 5 Mbps upload (19:00- 24:00 saatleri arası 24 Mbps) 110 TL.

2. TurkNet: Türk Telekom VDSL 2 altyapısı ile 75 Mbps download 8 Mbps upload 100 TL.

Sizce TurkNet ile devam etmeli miyim Kablonet geçmeli miyim? 2 yıl taahhüt benim için dert değil önemli olan indirme hızları ve CS:GO ping değerleri.

Kablonet daha stabildir.

Fakat ping konusunda çok da iyi bir ISS değildir, diğer ISS'lere göre bir tık daha kötü ping değerleri sağlar. Önceliğiniz stabiliteyse geçilir tabii ki. Öncelik oyunsa ve Turknet'ten memnunsanız devam edebilirsiniz.

Kablonet kullanan vaadedilen-aldığı değerleri yazarsa bir referans olabilir.

Ben turkneti önereceğim, 3 gün önce hattım aktif oldu, 50 mbps vaad edilen hız, hız testi yaptığımda 48 mbps gibi bir değer yakaladım.

Not:Keenetic AC1200 modem kullandım , modemlerin de etkisi olduğunu hesaba katmakta fayda var.

1. Kablonet: 100 güldüren tarifesi fiber altyapı ile 100 Mbps download 5 Mbps upload (19:00- 24:00 saatleri arası 24 Mbps) 110 TL.

2. TurkNet: Türk Telekom VDSL 2 altyapısı ile 75 Mbps download 8 Mbps upload 100 TL.

Sizce TurkNet ile devam etmeli miyim Kablonet geçmeli miyim? 2 yıl taahhüt benim için dert değil önemli olan indirme hızları ve CS:GO ping değerleri.

Vallahi açıkçası bu noktada sizin interneti kullanım senaryonuz çok önemli. Şahsen benim kullanım senaryomda kesinlikle Kablonet bölgeme gelse dahi tercih etmem zira en yoğun kullanım sağladığım zamanlarda eğer bana 24 Mbps hız verecekse hiç almayayım, kalsın daha iyi. Şahsen bu noktada ben sırf şu Prime Time'da 24 Mbps hız sınırlaması nedeniyle bile tercih etmem kaldı ki okuduğum kadarıyla verilen modemleri de pek iyi değilmiş kablosuz kullanımda vs.

Açıkçası bana göre ben şahsen TurkNet'i tercih ederim bu yüzden de TurkNet'i önereceğim.

Kablonet internetin en çok kullanıldığı saatte hızı düşürüyor. Bu kesinlikle bir dezavantaj. Bence önce taahhütsüz olanı dene, beğenmezsen diğerine geçersin.

Geri
Yukarı