Kaçak telefon kullanılır mı?

MI12t ya da 11T'ye bakıyorum arada 10k fiyat oynuyor yalnız ahdkajfkshf.

Xiaomi'nin Redmi serisi değil de daha çok t serisi ile ilgileniyorum çünkü Redmi 10 gibi cihazlarla 12Pro vb hala aynı özelliklere sahip geliştirme olmamış bile.
12T IMEI atılmıyor diye biliyorum 11T atılıyor bende kullanıyorum 11T Pro içinde telefonun içini açıp dirençle oynamak gerekiyor IMEI atmak için. 11T Pro çok iyi ama ben sırf dirençle oynanması gerekiyor diye 11T aldım normal bir şekilde IMEI atılıyor 11T'ye.

Yurt dışından getirilen cep telefonlarının IMEI numaralarının kayıt işlemleri, ithalatçı veya imalatçı için tahsis edilen kullanıcı hesabıyla yapılacak. 1 Ocak 2024'ten itibaren 1 yıl kesintisiz sinyal alınamayan telefonların IMEI kaydı silinecek.
Bu olaydan sonra artık yurt dışı kaçak telefonların işi bitti diyebilir miyiz?

Yurt dışından getirilen cep telefonlarının IMEI numaralarının kayıt işlemleri, ithalatçı veya imalatçı için tahsis edilen kullanıcı hesabıyla yapılacak. 1 Ocak 2024'ten itibaren 1 yıl kesintisiz sinyal alınamayan telefonların IMEI kaydı silinecek.
Bu olaydan sonra artık yurt dışı kaçak telefonların işi bitti diyebilir miyiz?
Hayır diyemeyiz.

Neden diyemeyiz, nasıl yine kaçak telefon güvenilir olabilir, yani telefoncuların elinde imei listesi varsa bile 1 yıldır sinyal yoksa hepsi çöp olacak, elindeki imei patlarsa gidip yeni imei istesende kapanmamış bir imei numarası bulamayabilir telefoncular
Bu dediğiniz kapanma durumu 1 yıldır var. Telefoncuların da elinde imei listeleri yok. Ara sıra sim kart takarak güncelledikleri tuşlu telefonlar var. Olmayanlar ise tuşlu telefonu müşteriden istiyor. Çalışan tuşlu telefondan imeiyi o anlık alıp diğer telefona aktarıyor.

Merhaba, 7-8 senedir sıkıntısız kullandığım Huawei P20 Lite artık ömrünü yitiriyor ve telefon değişmem gerekiyor. Telefon bakarken ve aradığımın sohbetini yaparken kaçak telefonların konusu açıldı ve ilgimi çekti, sizce alınır mı? Tehlikeleri nedir ve alırken neye dikkat etmeliyim?

Not: Xiaomi marka telefon düşünüyorum.

İster Xiaomi olsun ister başka marka olsun alınmaz. Bir kere yasak. Bir de artık cihazlardan 1 yıl boyunca sinyal alınmazsa cihaz kapatılıyor. Kaçak getirtip eğer Türkiye'de IMEI kaydı ücreti ile beraber BTK'da yapılırsa sıkıntı çıkartmaz.

İster Xiaomi olsun ister başka marka olsun alınmaz. Bir kere yasak. Bir de artık cihazlardan 1 yıl boyunca sinyal alınmazsa cihaz kapatılıyor. Kaçak getirtip eğer Türkiye'de IMEI kaydı ücreti ile beraber BTK'da yapılırsa sıkıntı çıkartmaz.
26 aralık 2022'deki bir mesaja neden cevap veriyorsunuz hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı