Kadının arkasından yürüyen erkeğe şüpheyle bakılması

Doğal değil korkuyorsan veya endişen varsa daha hızlı yürü, ya da karşı kaldırıma geç ya da ne bileyim kalabalık bir bölgeye git. Ona normal buna normal dersen bunu art niyet olarak kullananların sayısı çoğalır. Her gün bir iftirayla kaç tane insanın hayatı altüst oluyor haberiniz var mı? Kendim daha 2 sene önce yaşadım uzun bir süre psikolojik anlamda kendimi toparlayamadım.

Az önce yaşandı. Sokaktaki kedilere mama almak için Petshop'a yürüyordum. Yolda kimse yoktu. İlerledikçe ara sokaktan bir kadın çıktı geldi, önümde yürümeye devam etti. Aramızdaki mesafe 10 metreden fazla. Kadın arada bir arkasına bakarak eylemine devam etti. Ben de kadın daha fazla rahatsız olmasın diye yürüyüş hızımı azaltarak benden uzaklaşmasını sağladım. Bu birinci vaka idi.

İkincisini anlatıyorum. Bir süre sonra ara sokaktan yine bir kadın çıkageldi. Yanında annesi, pusette bir çocuğu ve yanında yürüyen belki 7 yaşında bir veledi vardı (çocuklardan nefret ederim). E mesafe 10 metre civarındayken kadın bir süre sonra, kızıyla mesafesini açan annesine seslenip "dursana bi' dakika" deyip onu yanına çağırdı. Ben de hızımı artırıp yanlarından hızla geçmek durumunda kaldım.

Her iki vakada da olan bana oldu ve ben çekindim, ben utandım. Bu yazıyı okuyan kadın bireylere de bir soru sormak istiyorum. Siz, her arkanızdan yürüyen erkeğe sapık damgası vurmaya devam edecek misiniz? Ükeyi terk edecek olmamın bir diğer nedeni de budur. Derdiniz nedir, amacınız nedir, bana bir izah eder misiniz sayın bireyler? Çekinmeden içinizi dökün, derdinizi anlatın, de ben de rahatlayayım istiyorum.

Yani kendimi övmek asla huyum değildir ama ülkemin en modern, en çağdaş azınlığı olarak, her erkeğe sapık gözüyle bakan kadınları kınıyorum.

Aynı durum hepimiz için geçerli galiba yaşamayan var mı bilmiyorum ya karşı yola geçiyorum ya da hızlanıp öndekini geçiyorum ülkenin durumuna bak utanç dolusu.

Doğal değil korkuyorsan veya endişen varsa daha hızlı yürü, ya da karşı kaldırıma geç ya da ne bileyim kalabalık bir bölgeye git. Ona normal buna normal dersen bunu art niyet olarak kullananların sayısı çoğalır. Her gün bir iftirayla kaç tane insanın hayatı altüst oluyor haberiniz var mı? Kendim daha 2 sene önce yaşadım uzun bir süre psikolojik anlamda kendimi toparlayamadım.

Art niyet olarak tanımadığı birine neden ters ters baksınlar? İftira mevzusu ayrı konu ben tedirgin olmalarından bahsettim. Psikolojiniz zayıfmış o zaman geçmiş olsun. Bende bu tarz konular yaşadım.

Bir dahakine alıntılayıp cevap ver. Yine kendileri. Her erkeğe sapık gözüyle bakan kendi tabuları ön yargıları.

Bu önyargıların bir sebebi var ama değil mi? Sen olsan sende de ön yargı olurdu emin ol dostum. Boşu boşuna kimse sen evinden ekmek almaya gidiyorsun diye sana ön yargı falan oluşturmadı.

Tek yapabileceğin karşı argüman sunmadan gülme emojisi atmak olur tabii ki.

Rahatsız edici bir durum iki taraf için genelde ben yolumu değiştirim ya da bir ara sokağa saparım.

Ben normal buluyorum hocam çok doğal bence ülkenin durumunu biliyoruz. Yolda yürürken katanayla tanımadığı insanı kesen deliler var bu ülkede adalet yok / mülteci sorunu var.
Mülteciler bir tarafa, konu aslında kendi milletimizle alakalıdır bu arada. Mültecilere bakarsak onların kendi ülkelerindeki sıkıntılar bizimkinin yanında çok fazladır.

Bu ülkede kadın cinayetleri normalleştirildi. Daha ne olsun.

Geri
Yukarı