Kadının objeleştirilmesi

Kadınlar bu kafayla gittiği sürece asla eşitliği vs hak etmeyecekler zaten. Instagram’a bir gir milyon tane orasını burasını gösteren ‘influencer’ dolu ortalık. Hiç bir meziyetleri meslekleri olmadan eşşek yüküyle para kaldırıyorlar. Kadın zihniyeti vücudunu kullandığı sürece obje olmaktan kendilerini objeleştirmekten kurtulmayacak bu kadar basit. Hiç de üzülmüyorum açıkçası, oralarını buralarını göstererek para kazanırken ego kasarken iyiyse madem obje olarak görünmeye de katlansınlar.

Doğrudur, toplum yozlaşıyor ama aynı şekilde kadınlar da yozlaşıyor kardeşim. Sen ikili ilişkilerde bu kadar zayıf olan bir ülke tanıyor musun? Kaç yaşına gelip bakir(e) olan insanlar var. Sıkıntı toplumda, bu toplumun kafa yapısının değişmesi gerekiyor.

Kanka süs köpeklerini biliyorsundur illaki, obje yaptılar kendilerini daha bir açıklaması yok, kör mü insanca giyinsin obje olmasın, denecek ki bakma ama nefis denen şey var ne kadar hakim olabiliyorsan o kadar insansın işte.

Son düzenleme:
Değersizleştirildiğini nereden biliyorsunuz?
Hallerinden memnun bunlar ve binlerce lira kazanıyorlar abaza oğlanlarımız sayesinde isteyerek ve bilerek.
Kadınların geçim kaynağı bu, kendi kendilerini obje yapıyorlar. Birçok kadın zaten hak etmediği halde kadın olduğu için ise alınıyor, bazıları ise sadece güzel olduğu için.

Katılıyorum benim abaza kuzenler bir kafeye hoşlandıkları kız garson var diye dünyanın parasını akıttılar kafe sahipleride işi biliyor...
Doğrudur, toplum yozlaşıyor ama aynı şekilde kadınlar da yozlaşıyor kardeşim. Sen ikili ilişkilerde bu kadar zayıf olan bir ülke tanıyor musun? Kaç yaşına gelip bakir(e) olan insanlar var. Sıkıntı toplumda, bu toplumun kafa yapısının değişmesi gerekiyor.

Bakire olmaması mı gerekiyor?
Her gün birileriyle yatmak mı gerekiyor doğru olan bu mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı