Kafama çok takıyorum

LonelyDarkSide

Hectopat
Kafama yaptığım yanlışları ve pişmanlıkları dehşet derece takıyorum. Sanki zamanı geriye alma yeteneğim varmış gibi adeta, aslında geri alamam. Bunu nasıl çözebilirim zamanla azalıyor her düşünce fakat yenisi olunca aynı şey oluyor. Sanırım hatasız olmam gerekiyor.

Kafama yaptığım yanlışları ve pişmanlıkları dehşet derece takıyorum. Sanki zamanı geriye alma yeteneğim varmış gibi adeta, aslında geri alamam. Bunu nasıl çözebilirim zamanla azalıyor her düşünce fakat yenisi olunca aynı şey oluyor. Sanırım hatasız olmam gerekiyor.
Hatasız olmak gibi bir şey yok. Her şeyi düşünürsen erken yaşlanırsın her anlamda. Ben kendimi bundan bir şey olmaz, müdahale edemezsin diye avutarak kurtuluyorum bu durumdan. Geçmişte herkesin pişmanlıkları oldu. Kafaya takılacak şeyler elbette var ancak ayarında takılmalı. Deli gibi düşünürsen dediğim gibi erken yaslanirsin mental olarak.

Felsefeye verebilirsiniz kendinizi. İnsan yaşanılan olaylara büyük perspektiften bakınca gerçekten çok daha farklı yorumluyor ve ufku genişliyor. Marcus Aurelius'un felsefesini araştırmanızı öneririm.

Felsefeye verebilirsiniz kendinizi. İnsan yaşanılan olaylara büyük perspektiften bakınca gerçekten çok daha farklı yorumluyor ve ufku genişliyor. Marcus Aurelius'un felsefesini araştırmanızı öneririm.
Araştıracağım çok teşekürler.

Hatasız olmak gibi bir şey yok. Her şeyi düşünürsen erken yaşlanırsın her anlamda. Ben kendimi bundan bir şey olmaz, müdahale edemezsin diye avutarak kurtuluyorum bu durumdan. Geçmişte herkesin pişmanlıkları oldu. Kafaya takılacak şeyler elbette var ancak ayarında takılmalı. Deli gibi düşünürsen dediğim gibi erken yaslanirsin mental olarak.
Haklısınız deneyeceğim.

Eskiden ben de takıntılı biriydim. Zaman geçtikçe başıma gelenleri normal karşılamaya başladım hatta umursamıyordum bile. İnsan büyüdükçe artık daha mı umursamaz hale geliyor bilmiyorum.

Yazdığın soruyu 10. okuyuşta anladım dostum. Biraz daha düzgün bir Türkçe ile konuşsan derdini anlayıp yardım edebilirim ama tilt oldum bu yazıya.
Anlamadım o kadar kişi katılmış fakat ben düzgün ve anlaşılır şekilde yazdığımı düşünüyorum. Ayrıca tilt olmanız hiçbir şeyi değiştirmiyor.

Yazdığın soruyu 10. okuyuşta anladım dostum.
Ben ilk okuyusumda anladim dostum. Gayet aciklayici bir yazi olmus ve kendini ifade edebilmis, herkes edebiyat zumresinin asinasi olacak diye bir kaide yok.

@LonelyDarkSide

Benim onerim, kisisel gelisimine odaklanman yonunde. Kafani dagitman bir nebze bu mentaliteyi yikabilir. Gez, toz, spor yap, sacini uzat, kisisel bakimini yap vs. Tabii bunlar sadece bir ornek.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı