Kafamı nasıl boşaltırım?

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Biyoloji çalışmam gerekiyor. Saat 2'de başlayacağımı kendime söylemiş olsam da başladığımda aşırı odak kaybı sorunu yaşıyorum. Odaklanmakta güçlük çekiyorum. Sürekli farklı konular hakkında düşünceler zihnimde dönüp duruyor. Sonum Marc Spector/Steven grant gibi olmadan sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biyoloji çalışmam gerekiyor. Saat 2'de başlayacağımı kendime söylemiş olsam da başladığımda aşırı odak kaybı sorunu yaşıyorum. Odaklanmakta güçlük çekiyorum. Sürekli farklı konular hakkında düşünceler zihnimde dönüp duruyor. Sonum Marc Spector/Steven grant gibi olmadan sorunu nasıl çözebilirim?
Hafta sonları Avrupa turu yapabilirsiniz.

Telefon vb. teknolojik işlerinizi kenara koyunca da oluyorsa zihninizi boşaltmak için kitap okumanızı veya müzik dinlemenizi tavsiye ediyorum.Aynı zamanda zihnin en iyi çalıştığı saat 9 ile 12 arası ders saati yapın.

Ben her akşam manda yoğurdu… Onun içine Medine hurması doğrarım 3 tane veya 5 tane. Ona biraz çay kaşığı kestane balı ve bir de içine yulaf atarım. Bu dörtlüyü karıştırarak yer, yatarım. Şifa…
Arkadaşın profil fotoğrafı çok sağlıklı gözükmüyo yapmayın bence hayatınıza mal olur.

Hocam bildiğiniz üzere herkesin yöntemleri farklıdır, beynin çalışma prensiplerine göre. Ben akşamları erken yatıp sabah da 6 gibi, hava aydınlanır aydınlanmaz terasta odaklanma sorunu yaşamadan ders çalışabiliyorum. 10. sınıf olduğum için saat 8'e kadar da okula hazırlanana kadar yetiyor.

En önemlisi de bol bol hikaye tarzı kısa kitaplar okuyun derim. Şu an semaver okuyorum sait faik'in

Son düzenleme:

Geri
Yukarı