Kafamı nasıl boşaltabilirim?

Kendi içinde bu yaşadığın durumu büyütüp daha da çok etkilenir hale gelebilirsin ya da artık kendini rahatlatarak daha da az etkilenir hale gelebilirsin. Bu senin elinde olacak. Eğer bunu sen çözemiyorsan da destek alacaksın.

Kendi içinde bu yaşadığın durumu büyütüp daha da çok etkilenir hale gelebilirsin ya da artık kendini rahatlatarak daha da az etkilenir hale gelebilirsin. Bu senin elinde olacak. Eğer bunu sen çözemiyorsan da destek alacaksın.

Bakalım hocam. Bu aralar aşırı ilerlemiş durumda. Her dakika başı böyle şeyler düşünüyorum. Teşekkür ederim. Önerdiğiniz başka bir şey varsa söyleyebilirsiniz :)

Hocam tekrardan merhabalar. Umarım rahatsız etmemişimdir. İnternette ki anksiyete testleri doğru sonuç veriyor mu? 4 - 5 tane farklı siteden testler yaptım. Hepsin de yüksek derece anksiyete çıktı. Tuhafıma gitti.
Bunlar profesyonel testler değil, bu şekilde kendine tanı koyamazsın. Bence sen bir uzmana danış, belediyelerin vs. ücretsiz yerleri de oluyor sanırım. Ya da ailenle otur konuş ve bu konuda onların destek olmasını iste.

Hocam cidden gerek var mı psikoloğa?
Bu derdi 11-12 yaşımdan beri çekiyorum ve daha tedavi alalı 2 yıl bile olmadı(21 yaşımdayım), keşke çok daha önceden gitseydim diyorum(psikiyatriste gittim) şu an hayatım çok daha farklı olabilirdi.

Devlette genel de psikiyatristler çok dinlemiyorlar(genç olanları tercih etmeni öneririm) ama zaten anksiyete için verdikleri ilaç çoğu zaman Prozac oluyor ve bu çok hafif bir ilaç, yani ciddi yan etkileri olmaz. Mümkünse özele git değilse de sıkıntı olmaz devlete gidebilirsin.

Bu derdi 11-12 yaşımdan beri çekiyorum ve daha tedavi alalı 2 yıl bile olmadı(21 yaşımdayım), keşke çok daha önceden gitseydim diyorum(psikiyatriste gittim) şu an hayatım çok daha farklı olabilirdi.

Devlette genel de psikiyatristler çok dinlemiyorlar(genç olanları tercih etmeni öneririm) ama zaten anksiyete için verdikleri ilaç çoğu zaman prozac oluyor ve bu çok hafif bir ilaç, yani ciddi yan etkileri olmaz. Mümkünse özele git değilse de sıkıntı olmaz devlete gidebilirsin.

Hocam yani ben de anksiyete mi var?

Yeni konular

Geri
Yukarı