Kafaya tekme yeyince bayılmak mümkün mü?

Ârchy

Hectopat
Bundan bir buçuk sene önce kafama tekme yedim ve ani bayılma tarzı bir şey oldu. Tam ne olduğunu ben de bilmiyorum, böyle uyanıp uyanmış gibi oldum üç dört saniye içerisinde. Kafaya tekme yeyince bayılmak mümkün mü?

Bundan bir buçuk sene önce kafama tekme yedim ve ani bayılma tarzı bir şey oldu. Tam ne olduğunu ben de bilmiyorum, böyle uyanıp uyanmış gibi oldum üç dört saniye içerisinde. Kafaya tekme yeyince bayılmak mümkün mü?
Nereye geldiğine bağlı. Mesela çene gibi bir yerde bayıltabilir.

Kafamın sağında tam kulağımın üstüne geldi diye hatırlıyorum ama çeneme mi geldi emin değilim. Çenemde en ufak bir acı bile yoktu kafam acıyordu merak ettiğim konu kafaya gelen darbe bayıltır mı eğer bayıltmazsa kafama değil çeneme geldi. Ve bayılma daha uzun süren birşey değil mi bana olan olay böyle gözünüzü sıkarsınız ya sarı olur heryer bir an öyle oldu anlık oldu 3 4 saniye içinde gerçekleşti hepsi bu bayılmak değil de sarsıntı falan mı acaba?
Röntgen de çektirdim röntgen de sorun çıkmadı bir hasar görülmedi zamanın da.
Kulağın üstüne, kulağa ve enseye gelen darbeler bayılmaktan öteye de götürebilir. Şakasına bile olsa kafa bölgesine vurmamak lazım. Ergenlik çağında bu tarz şakalar çok yapılır ama bu konularda biraz hassas olmak lazım.
Evet haklısın yani eğer bu konuda bilgiliysen kafa bölgesine gelen darbenin bayıltma ihtimali var mıdır?

Çeneye doğru özellikle uca doğru yersen bayılırsın. Ayrıca enseden veya başının arkasına da yersen bayılırsın. Alnına veya geri kalan yerlerde bayılma ihtimali senin dayanıklılığına bağlı biraz.

Anladım bilmiyorum dediğim gibi merak ettiğim acaba çeneme mi yedim darbeyi yoksa kafama mı :D 1.5 yıl olduğu için o anı hatırlayamıyorum ama o gün çenemde en ufak bir acı his yoktu kafam acıyordu o yüzden kafama yediğimi düşünüp röntgen çektirdim zamanın da kafaya darbe gelince de bayılabiliyorsam kafama yedim herhalde darbeyi. Ayrıca bu tarz darbelerde ölüm ve bayılmaktan başka neler olabilir benim yaşadığım bayılmak değil de göz kararması gibi birşey olabilir mi çünkü dediğim gibi herşey bir kaç saniye sürdü bayılmak gibi uzun sürmedi.

Ayrıca bu tarz darbelerde ölüm ve bayılmaktan başka neler olabilir benim yaşadığım bayılmak değil de göz kararması gibi birşey olabilir mi çünkü dediğim gibi herşey bir kaç saniye sürdü bayılmak gibi uzun sürmedi.
Göz kararması olabilir. Denge kaynı olabilir. Kafaya arkadan alınan darbelerde göz kararması hatta körlük veya şaşılık riski de oluşuyor. Hatta evlerden ırak felç riski bile yaşanabiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı