Kafayı yemek üzereyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dediklerinize tamamen katılmıyorum ama haklısınız dediğim kısımlar var. Ben artık yoruldum. Benim umudum ve yaşama hevesim kalmadı artık. Saldım kendimi, yavaş yavaş şişiyorum resmen yıllardır.

bu iş artık sokağa çıkma yasağı ya da restoran yasağıyla falan artık devam edemez.
Eder ve etmeli de. Normal şartlarda eğitimin asla duraksamamasını ve her kurumun kapatılıp okulların tam zamanlı olarak devam etmesini savunurdum. Fakat sevgili toplumumuzun eğitim düzeyi çok afedersiniz ama "koyunluk" level'ini geçmediği için bu mümkün değil. Okulların ve diğer kurumların tamamen kapatılması gerekiyor. Ama bu sefer de zaten berbat durumda olan bir "ekonomi" sorunu karşımızda. Tam bir çıkmazın içerisindeyiz...

Eder ve etmeli de. Normal şartlarda eğitimin asla duraksamamasını ve her kurumun kapatılıp okulların tam zamanlı olarak devam etmesini savunurdum. Fakat sevgili toplumumuzun eğitim düzeyi çok afedersiniz ama "koyunluk" level'ini geçmediği için bu mümkün değil. Okulların ve diğer kurumların tamamen kapatılması gerekiyor. Ama bu sefer de zaten berbat durumda olan bir "ekonomi" sorunu karşımızda. Tam bir çıkmazın içerisindeyiz...
Kapatılırsa iyice koyun bir nesil bekliyor bizi onu da bilinde. Ekonomik yerler kapanırsa zaten ülke çöker 2 güne kalmadan. Merkez Bankası'nda bizi kefene koyacak para kalmadı ki.

O sizin zayıflığınız.
Afedersiniz ama benim nasıl bir hayat yaşadığım nasıl bu duruma geldiğimi bilmediğinizden dolayı yorum yapmayın bence bu durumda. O zaman bakarsak sizinde kronik rahatsızlıklarınızda sizin zayıflığınız. Siz eve kapanın çıkmayın. Benim sizden önemli geleceğimi sağlayacağım eğitimim var.

Affedersin ama çocuklar ve gençler de ölüyor. Cahil cahil konuşuyorsun burada. Paşama bak. Maske özgürlüğümüzü elimizden alıyormuş. İnsanın ilk hakkı sağlıklı yaşama hakkı. Senin dediğin virüs kapalım ölmesek bile sürünelim demek.

Ne çocuklar ne gençler ölüyor. Aylardır bağıra bağıra riskli grup söyleniyor. Bizzat ben geçirdim. Yakınlarım geçirdi. Ölen falan yok. Hisseden bile nadir. Ölen kalan oranları da fazlasıyla az. Çocuklar çocukluğunun belki de en önemli kısmını hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak zarar alıyor. Peki diğer insanlar? Çoğu insan işsiz kaldı, insanlar psikolojik olarak çökmüş halde.

Tutan yok, takmayın.

Ceza varken nasıl takmayalım? Yaşınızın 13'ten büyük olabileceğini sanmıyorum. Tutan yok ne demek 🤣. Lütfen biraz daha yazın az daha gülelim. Biz burada yasak olduğunu tartışıyoruz...

O sizin zayıflığınız.

Annenizin şeker hastalığıda kendisinin zayıflığı. Ölürse ölsün o zaman? Asıl bencil kim belli oluyor. Şu dediğiniz ne kadar insanlık dışı bir söz.

Afedersiniz ama benim nasıl bir hayat yaşadığım nasıl bu duruma geldiğimi bilmediğinizden dolayı yorum yapmayın bence bu durumda. O zaman bakarsak sizinde kronik rahatsızlıklarınızda sizin zayıflığınız. Siz eve kapanın çıkmayın. Benim sizden önemli geleceğimi sağlayacağım eğitimim var.

O arkadaşı muhatap olarak görmemenizi rica ediyorum. Fazlasıyla bencil biri.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı