Kafayı yemek üzereyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben dahil herkes kaçmaya çalışssın iltica falan edelim başka ülkelere böyle olmuyor garson olurum daha iyi yaşam standartlarım olur adamlar 1 aylık kapanma yapıyorlar salgını düzene koyuyorlar tam zamanında bizimkiler mal gibi açıyorlar her yeri, şu an ramazan da restorantları kapatıp teravi mi ne öyle bir şeyi açık bırakıyorlar sen ben o sesini çıkarsan ne olur ülke aile şirketi gibi yönetiliyor.

İnsanlar kendileri dikkat etmeli, yasaklar dayatılmamalı. 18-24 yaş arası gruptayım bize verilen saatler hep öğleden sonra. Bana kalsa ben sabahtan işlerimi etrafta kimse yokken halledip evime dönerim ama bizi sokakların en yoğun olduğu saatlerde dışarı salıyorlar sonra niye virüs bulaştı diyorlar. Pandemi yok demiyoruz, iyi ve adil kurallarla yönetilmiyor diyoruz.
O zaman trafik kuralları neden var? İnsanlar kendileri dikkat etse yasaklar olmazdı zaten merak etme.

şu an ramazan da restorantları kapatıp teravi mi ne öyle bir şeyyi açık bırakıyorlar sen ben o sesini çıkarsan ne olur ülke aile şirketi gibi yönetiliyor.
Ülkemizdeki 80 milyon insanın 81 milyonunun Müslüman olmasını ve tam olarak 82 milyonunun teravih namazlarını tam zamanlı kılacak olmasını göz önünde bulundurursak restoranların kapanmasında bir sorun görmüyorum (!)

Günü böyle kapatıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Artık insanlar kafayı yedi. Her şey eskisi gibi olsa bile artık insanlar eskisi gibi olmayacak. 90'larda yaşayanlar hep şunu der: Doksanlar başkaydı, o dönem bir daha yaşanmaz. Babam o zamanlar ne kadar ekonomik zorluk çektiğini söylesede o zaman bir başkaydı der, annem de aynısını söyler hep evde.

Umarım bağışıklık pasaportu gelir ve maske takmak zorunda kalmam.

Ne çocuklar ne gençler ölüyor. Aylardır bağıra bağıra riskli grup söyleniyor. Bizzat ben geçirdim. Yakınlarım geçirdi. Ölen falan yok. Hisseden bile nadir. Ölen kalan oranları da fazlasıyla az. Çocuklar çocukluğunun belki de en önemli kısmını hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak zarar alıyor. Peki diğer insanlar? Çoğu insan işsiz kaldı, insanlar psikolojik olarak çökmüş halde.

Burada hakaret etmeyi cidden istemiyorum lakin tüm mesajları nerenizle okudunuz? Ceza varken nasıl takmayalım? Yaşınızın 13'ten büyük olabileceğini sanmıyorum. Tutan yok ne demek 🤣. Lütfen biraz daha yazın az daha gülelim. Biz burada yasak olduğunu tartışıyoruz...

Annenizin şeker hastalığıda kendisinin zayıflığı. Ölürse ölsün o zaman? Asıl bencil kim belli oluyor. Şu dediğiniz ne kadar insanlık dışı bir söz.

O arkadaşı muhatap olarak görmemenizi rica ediyorum. Fazlasıyla bencil biri.

Salgını takip etmediğini bu kadar belli etmeseydin. 14 yaşında ölen çocuklar var. 20'li yaşlarında senin tabirinle hayatini yaşaması gerekirken virüs yüzünden ölen gençler var. Sen veya cevrendekiler yakalanıp atlatmış olabilirsiniz. Fakat herkes bu kadar şanslı değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı