Kafayı yemek üzereyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
😥
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sen başka insanlara bulaştırma kapasitesine sahipsin bunu anlasaydın çağ atlardık belki.

Sen de araba sürerken başkalarını öldürme kapasitesine sahipsin. Hem de bu ihtimal koronadan daha fazla. Araba sürmeni yasaklıyoruz.

Güzel kardeşim bak ne diyorum. Otur evinde?

İnsan ölüyormuş. Bak basit bir hesap.

15 ayda 30.000 kişi ölmüş. Günde 66 kişi.

Dsö göre ölümlerin ezici çoğunluğu 80 yaş üstü. Yani bu sene olmasa seneye ölecek adamlar. Bu grup zaten aşılandı!

Geriye ne kaldı? Ortlama sağlığa sahip, genç ve orta yaş gurubu. Peki orada öldürme oranı nedir? Çin verilerine göre %0.02.

Yolda araba çarpma ihtimali daha düşük. Açık alanda hele hele virüs bulaşması uzmanlara göre neredeyse imkansız. Bu hükümetin akılcı, makul kararlar alacağını mı düşünüyorsun? Popülist, pragmatik herifler bunlar. Bir gerekçe olmasına bile gerek yok. Önlem alıyoruz demek için yapıyorlar. Gerçekten önemseler miting yapmazlardı.

Hollanda sağlık bakanı bile maskenin virüse karşı bilinen etkisi yok, biz bunu zorunlu yapamayız diyor. Ama yok siz herkes takacak diyorsunuz.

İnanılmaz...

Özür dilerim paşam siz dışarıda maskesiz şekilde rahat rahat dolaşın diye evden çıkmayacağım öyle mi?

Arkadaşlar ciddi ciddi afakanlar bastı bana. 1 senede saçlarım bembeyaz oldu. Sinirden elim ayağım titriyor. Evde duvarı yumruklayasım var. Resmen kümeslik hayvan gibi sabah işe git akşam gel uyu. Başka da bir halt yok. Yeter be!

Kamera şakası falan mı bu? Arkadaş biz niye yaşıyoruz? Özgürlüğüm yoksa niye yaşayım! Biri de çıkıp isyan etmez mi? Biri de çıkıp ramazanda niye restorantlar kapalı demez mi? Kim gidiyor ramazanda yemek yemeye? İftar saati zaten sokağa çıkma yasağı var. Teravih serbest ama boş kafeye gitmek yasak öyle mi? Niye susuyorsunuz birader söyleyin hele derdinizi? Nasıl olur da otoriteye böyle kökten boyun eğersiniz?

Bana sakın salgın falan var demeyin. Aynı salgın her yerde var. Millet ABD'de konsere gidip maç izliyor be kardeşim! Günde ortalama 80 yaş üstü 90 kişi ölüyor, niye? 80 milyon insanı hapsetmek nasıl bir mantıktır? Trafiği de durdurun, insan ölüyor. Hadi buyurun görelim ne kadar samimisiniz.

Yani şu yasakların bir ötesi toplama kampıdır. Kimse milyonlarca işsizi, intihar edenleri, depresyona girenleri konuşmuyor. Bu lanet olsası aşı zaten aşırı riskli gruba yapılmadı mı arkadaş? Daha ne ya daha ne!

Ama insanlar ölüyor.
Günaydın. milyonlarca yıldır canlılar ölüyor günaydın be!

Ne düşünürseniz düşünün. Resmen akıl tutulması yaşanıyor. İnanılmaz feminen, histerik bir zihniyet yönetiyor memleketi. Yani şu herhangi bir avrupa ülkesinde yaşansa hükümeti devirmezler, yakarlar yakar!

Az diri olun. Bu kadar çabuk biat etmeyin. Alkol ile ne alakası var pandeminin. Ne kadar uysal korkak insanlarsınız siz ya! Dünyanın hangi ülkesinde açık alanda maske var. Yarın size kalkıp burnunuza mandal takın ama tahta mandal olacak deseler hepiniz züccaciyelere koşacaksınız. Şaka gibisiniz. Hepinizden utanıyorum.
Sağlık sistemi özelleştirilmediği için böyle oluyor. Devlet yetemiyor, kapasiteler dolu daha fazla hasta alamazlar acısını bizden çıkarıyorlar. Neyse.

Güzel kardeşim bak ne diyorum. Otur evinde?

İnsan ölüyormuş. Bak basit bir hesap.

15 ayda 30.000 kişi ölmüş. Günde 66 kişi.

DSÖ göre ölümlerin ezici çoğunluğu 80 yaş üstü. Yani bu sene olmasa seneye ölecek adamlar. Bu grup zaten aşılandı!

Geriye ne kaldı? Ortlama sağlığa sahip, genç ve orta yaş gurubu. Peki orda öldürme oranı nedir? Çin verilerine göre %0.02.

Yolda araba çarpma ihtimali daha düşük. Açık alanda hele hele virüs bulaşması uzmanlara göre neredeyse imkansız. Bu hükümetin akılcı, makul kararlar alacağını mı düşünüyorsun? Popülist, pragmatik herifler bunlar. Bir gerekçe olmasına bile gerek yok. Önlem alıyoruz demek için yapıyorlar. Gerçekten önemseler miting yapmazlardı.

Hollanda sağlık bakanı bile maskenin virüse karşı bilinen etkisi yok, biz bunu zorunlu yapamayız diyor. Ama yok siz herkes takacak diyorsunuz.

İnanılmaz...
Benim annem astım ve şeker hastası ve aşılanmadı.

Maske zorunluluğu gerçekten saçmalıktan ibaret. Kimse gelipte pandemi vs. demesin. Bu insanların hava özgürlüğünü elinden almaktır. İsteyen canını sevdiğini önemsemek isteyen takar, istemeyen takmaz. Ancak ceza kesmek saçmalıktan başka bir şey değil.
Eğer karşında ki maske takmıyorsa senin takmanın bir anlamı yok.

Sen de araba sürerken başkalarını öldürme kapasitesine sahipsin. Hem de bu ihtimal koronadan daha fazla. Araba sürmeni yasaklıyoruz.
Kesinlikle aynı şey tebrik ederim. Açıklama yapardım ama fayda etmeyeceği senin sığ düşünce yapını değiştiremeyeceğim için klavyeden uzaklaşıyorum.

Sağlık sistemi özelleştirilmediği için böyle oluyor. Devlet yetemiyor, kapasiteler dolu daha fazla hasta alamazlar acısını bizden çıkarıyorlar. Neyse.
Özelleştirildiği için demek istedin herhalde. Parayı devlet almıyor ki hiçbir şeyde. Resmen legal para kaçırma yapıyor adam. Yargıtay yatıyor zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı