Kafayı yemek üzereyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üst mahkemenin kararını uygulamamak suçtur, cezai yaptırımları vardır. Ki o forumdaşımının mesajına cevap verdim. Okusaydınız görürdünüz.

Okudum ama sen konuyu istediğin için oraya getirmişsin Demirtaş'la hiçbir alakası yoktu yoksa.

Şahsen ben akıl sağlığımı kaybettim. En son bana ters yapan birisini övesiye döveceğim gibime geliyor. Adam 22:00'den 03:00'e kadar kavga ediyor evde. Diğeri aynı saatte son ses televizyon izliyor. Diğerini bebesi arabaları çiziyor. Yönetim de huzu hakkı alıyor. Böyle işin taaa. Neyse küfür yok dedik.
Yav şikayeti olan bildirsin cimere.

Okudum ama sen konuyu istediğin için oraya getirmişsin Demirtaş'la hiçbir alakası yoktu yoksa.
Milletvekilleri istediğiniz söylüyor demiş. Acaba sen kaç muhalif milletvekilinin hakkında soruşturma başlatıldığını biliyor musun? Demirtaş'ı bırakalım. Onun haricinde bir sürü bu durumda olan milletvekili var. Neden mi? Çünkü uzun adam istedi, işine gelmiyordu öbür türlüsü. (Siyasi algılamayın. Sadece burada ne kadar adaletsiz olduğumuzun örneklerini verdim.)

Maske zorunluluğu gerçekten saçmalıktan ibaret. Kimse gelip de pandemi vs. demesin. Bu insanların hava özgürlüğünü elinden almaktır. İsteyen canını sevdiğini önemsemek isteyen takar, istemeyen takmaz. Ancak ceza kesmek saçmalıktan başka bir şey değil. Derdiniz bu olsun diyen arkadaşlar gerçekten bu kadar umursamaz mı? Belki de en büyük 2 özgürlüğünüz temiz hava ve özgürce dolaşmak elimizden alınıyor korona bahane edilerek. Ayrıca başka hastalıklardan neredeyse hiçbir farkı yok. Sadece her gün vaka sayısı gösterilerek manipüle edilmeye çalışılıyor.
Tamam çık sen maskesiz dışarı. Ama sonra virüs kaptığın zaman hiçbir hastaneye gitme. Acı içinde kıvran.

Bahane arıyorlar yasak koymak için de ondan. Hafta sonu alkol satın alma yasağı veya ülkenin büyük bir kesiminin oruç tuttuğu ramazan ayında kafeleri kapatıp teravihlere izin vermenin pandemi ile ne ilgisi var? Daha gencim, hayatımın en güzel zamanlarını dört duvar arasında geçiriyorum, iki senemi başka insanların canına feda etmişken özellikle yaşlı kesimin dikkatsizliği beni deli ediyor. 65 yaş üstü maskesiz dolaşıyor sokaklarda, ben temel ihtiyaçlar haricinde iki senede beş kere dışarı çıktım. Hastalık öldürüyor ama akıl sağlığı rahatsızlıkları da insanları öldürüyor, hem de virüsten daha fazla.

Küfür etmek istemiyorum ama komşu müsvetteleri yüzünden geceleri uyuyamıyorum. Ben müziğin sesini az açınca 3 saat bağırıp çağırıyorlar. Sokağa çıkma yasağı olmasın, restoran yasağıda olmasın. Ramazan'da sen yemek yemiyorsun diye milleti niye aç bırakıyorsun? Saçma sapan iş nerede, Türkiye'yi yönetenler orada.

Gerçekten yazık. Dışarıda virüs yok diyen insanlar sana benzeyenler. Her gün insanlar annesini, babasını, kardeşini kaybediyor. Sen gelmiş riskli gruba asi yapıldı yeter diyorsun. Maskesiz gezmek istiyorsun. Yasa kaldırılsın diyorsun. Amerika'da konserler var diyorsun. Bunları söylerken Amerika'da günlük 2-3 bin insanin öldüğünü söylemiyorsun. Kusura bakmayın ama konu troll sanırım. Ya da açan kişi çoktan akil sağlığını kaybetmiş durumda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı