Kafeini bırakılması gereken bir şey olarak mı görüyorsunuz?

İlginçtir şu zamana kadar kafeinin hiçbir etkisini hiç hissedemedim. Yatmadan 1-2 saat önce 2 bardak kahve içiyorum, kafamı koyduğum gibi uyuyorum. Sıkıntı bende mi içtiğim kahvede mi anlayamadım bir türlü.

2 bardak kahve sizi uyutmuyor ise biraz şanslısınız. Kahve içme isteği olduğu anda uyku problemim aklıma geliyor keyfim kaçıyor. Bünye olarak ya şanslısınız ya da kahveniz yeterince uyku getirerecek cinsten değil.

2 bardak kahve sizi uyutmuyor ise biraz şanslısınız. Kahve içme isteği olduğu anda uyku problemim aklıma geliyor keyfim kaçıyor. Bünye olarak ya şanslısınız ya da kahveniz yeterince uyku getirerecek cinsten değil.

Nescafe üşü bir arada ve Mehmet Efendi Türk Kahvesini içtim. Önereceğiniz kahve varsa sevinirim zira benim amacım uykumun açılması.

Nescafe üşü bir arada ve Mehmet Efendi Türk Kahvesini içtim. Önereceğiniz kahve varsa sevinirim zira benim amacım uykumun açılması.

Uzun yıllardır Sumatra içiyorum. Tadını beğenen kişilerle karşılaşmadım yalnız. Tadını her zaman bulunabilir bir şey olarak da görmüyorum. Bana inanılmaz uykusuzluk çektiriyor. Akşam saatinde içtiğim zaman uykum gelmiyor. Bünyeye göre farklılık gösterebilir tabi. Alıp deneyin. Farklı bir tad denemiş olursunuz en azından.

Ben kahve seven biri olarak zaten kafeini bırakma ihtimalim pek yok:) Açıkçası bir zararını da görmedim hiç. Her gün bir bardak filtre kahve veya Americano içerim mesela. Eğitim zamanı alıştım ama şimdi keyiften içiyorum. Hatta farklı kahve tatlarını da denemeyi seviyorum.

Kafein aslında beyine ve kalbe yararlı bir takviyedir, çok miktarda kullanıldığında (Ki bu kişiden kişiye değişir. 10,000 MiliGram kafein bende etki göstermezken bir başkasının kalbinin durmasına da yetebilir.) takviye olmaktan çıkabilir. Hızlı kan pompalanmasını alındığı miktara göre çoğaltarak sağladığından fazla kullanımlarda kalp çarpıntısı görülmesi normaldir. Kafein zehirlenmesi yaşarken bir çok kişinin zihin berraklaşması olarak tarif ettiği, aşırı ilham ve yaratıcılık içeren düşüncelere kapılınır.
1,000 MiliGram kafein tükettiğinizde, etkisine en az miktarda maaruz kalarak vücudunuzdan atmak için yaklaşık 2 Litre su tüketmelisiniz.
Kafein Ön Frontal Lob(Prefrontal korteks) Olarak adlandırılan beyin kısmını etkileyerek(Dikkat bozukluğu ve hiperaktive gibi hastalıkların oluştuğu ana bölüm.) konsantre olmanıza yardımcı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı