Kahvaltıdan önce mi sonra mı yürüyüş yapılmalı?

revo61

Kilopat
İnternette çok araştırdım her ikisini söyleyenler var ama karar veremedim. Kahvaltıda bir kase müsliyle beraber yarım yağlı süt yiyorum. Siz ne önerirsiniz?

Vakit varsa sabah kardiyosu mutlaka yapılmalı çok fazla faydası var, eğer gün içinde çok aktifseniz 20-30 Dakika, gün içinde oturuyorsanız bir fiziksel aktiviteniz yoksa 50-60 Dakikaya kadar kardiyo yapılırsa çok faydası olur. Kardiyo sonrası ise Nesfit gibi bilindik markalar genellikle şeker deposu oluyor onlar yerine Eti Lifalif içine 10 15 tane kuru üzüm ve muz doğranarak yenilebilir ve yanında 1-2 Tane yumurta. Çok sağlıklı bir kahvaltı seçeneği. :)

Bildiğim kadarıyla yemekten sonra spor yapmak sindirimi zorlaştırıyor. En az 2 saat sonra yapmalısınız, önce spor yapayım diyorsanız 1-2 saat sonra yemek yemeniz daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Spor yapacaksanız yemeklerden 2 saat önce ve 2 saat sonra spor yapın diye duymuştum. Buna göre hangisi işine geliyorsa onu yaparsın bence farketmez ama yine de önce yapmak daha iyidir herhalde. Yemekten sonra spor yapılınca midede rahatsızlık hissi olabiliyor çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı