Kalbe bıçak gibi ağrı saplanması

stiçç98

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 21 yaşındayım lise dönemlerindeyken kalbimde 1 cm'lik bölge ile belirtilebilecek igne batması tarzında acılar çekiyordum. O zamandan beri arada sırada yaz kış demeden olup duruyordu geçip gidiyordu. Üstünden onca zaman geçti bu melet level mi atladı ne halt yedi belli değil, saplanan ağrı kalbimin üstü ve sol bölgesine de bu acıyı vermeye başladı. Hareket ettiğimde ağrının boyutu artadabiliyor geçedebiliyor gibi oluyor ama gecmiyor sırt kısmımda ise bu acı 1 cm'lik alandaymıs gibi hissiyat veriyor. Bu durumları yaşayan bu durumdan kaynaklı vücudunun başka bölgelerinden hastalıklar ile karşılaşmış olanlar var mı? Doktora bu durumdan dolayı gittiğimde her defasında gençsin geçer dediler belki de hastalık farklı branştan kaynaklıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalbinizde ritim bozukluğu var büyük ihtimalle.
Bir kardiyoloğa görün EKG çekeceklerdir.
EKG rapor sonuçlarına bağlı olarak ne yapmanız gerektiği size bildirilir veya eforlu EKG aşamalarına geçilir.

EKG'nin ne olduğunu bilmiyorsanız:
Gayet basit işlemdir.

Endişelenmeyin, doktorunuzun size söyleyeceklerini yaparsanız düzelebilir. Kalıcı durum değlidir.

Arkadaşlar 21 yaşındayım lise dönemlerindeyken kalbimde 1 cm'lik bölge ile belirtilebilecek igne batması tarzında acılar çekiyordum. O zamandan beri arada sırada yaz kış demeden olup duruyordu geçip gidiyordu. Üstünden onca zaman geçti bu melet level mi atladı ne halt yedi belli değil, saplanan ağrı kalbimin üstü ve sol bölgesine de bu acıyı vermeye başladı. Hareket ettiğimde ağrının boyutu artadabiliyor geçedebiliyor gibi oluyor ama gecmiyor sırt kısmımda ise bu acı 1 cm'lik alandaymıs gibi hissiyat veriyor. Bu durumları yaşayan bu durumdan kaynaklı vücudunun başka bölgelerinden hastalıklar ile karşılaşmış olanlar var mı? Doktora bu durumdan dolayı gittiğimde her defasında gençsin geçer dediler belki de hastalık farklı branştan kaynaklıdır.
Hocam bence uzman bir doktora görününüz çünkü sağlık gecikmeye ve şakaya gelmez.

Öncelikle benzer durumu herkes yaşayabilir, telaş yapmayın. Bazen yamuk oturduğumuzda, düzgün bir pozisyonda uyumadığımız zaman o bölgeyi sıkıştırmış olabiliyoruz. Genelde yanlış hareketler yaptığımız zamanda ortaya çıkabiliyor bu ağrılar. EKG çekilir hocam, durum nedir diye ondan sonra doktorunuz size uygun olan ilaçları verir ve sorun çözülür. Kalıcı bir durum değil fakat bazen ritim bozukluğu çok üst seviye de olabiliyor, bu tür bozukluklar daha önce belli başlı ağır ilaçlar kullandıysanız oluşabilmekte.

Aga randevu al gizli kalp krizinden birşeyler olabilir.

doktorunuz size uygun olan ilaçları verir
Arkadaşınki ilaçsız çözülebilecek derecede muhtemelen. Uyku düzenine dikkat etmesi, alkol, sigara kullanmaması ve sağlıklı beslenmesi lazım. Enerji içeceği kesinlikle yasak. Cinsel hayat da çok etkili bu konuda. O hayata girişimi azaltsanız iyi olur.

Kapitalizm'in oyunları sayesinde ben de dahil özellikle günümüz gençlerinde kalp ritim bozukluğu yaygındır. Kalp çok hızlı aktığı için ekstra akım olur bu da ritim bozukluğuna neden olur.
Aga randevu al gizli kalp krizinden birşeyler olabilir.
Gizli kalp krizi diye bir şey yoktur. Endişe yaratmayın.

İleri derecede kalp ritim bozukluğu kalp krizine neden olabilir ama düşündüğünüz kadar ileri seviye olsa kişi bayılmalar geçirir. Şu aşamada hiçbir şey olmaz ama müdahale edilmesi gereken bir olay. Edilmezse çok sıkıntılı.

Son düzenleme:
Bir forum konusu ile çözülebilecek bir sorun değil seninkisi. Bir kardiyoloji polikliniğinden randevu al ve doktora sorununu ilet.
Hocam haklısınız bu konuda ama bu sorunları yaşayan insanların bazılarında farklı branştan kaynaklı hastalıklar gelisebiliyor yaşayan var mı diye merak ediyorum forumda paylaşayım dedim. @P R O F O U N D 2 hafta önce ekg çektirdim bundan önceleri de farklı doktorlar ekg vb ettirdi ama kalbimde bir şey bulamadılar son gittiğim kardiyoloji uzmanı ise @Quantum9 tekrar olursa bu durum gel farklı cihazlar ile kalbine bakacağız dedi de bugün beni uykumdan etti maalesef uykulu uykulu da randevu alıp hastaneye gitmem imkansızdı en kısa sürede gitmeye bakacağım @Quantum9 duruş bozukluğundan olabilir diyordum ben de ama 3 - 5 yıldır neyin duruş bozukluğu anlayamadım. Ritim bozukluğu olsa anlarlardı herhalde bugüne kadar 10 ekg çektirdim en az. Bu olan şeyin peşini bırakmıyorum ama bıktırdı desem yalan olmaz. @P R O F O U N D hocam alkol sigara vb kullanmıyorum enerji içeceği ömrümde içmedim cinsel hayat 0. Sağlıklı beslenme kısmım biraz tuhaf yani 1 gün yedigim yemeğin saatiyle diğer günkü saatle aynı olmadı. Vücudum zayıf vücut gelisimime bağlı olarak kaslarım gelisemedi diye düşünüyorum ama 5 yıldır da hiç mi buyumedik 😅 @Iori Yagami hocam o zaman bu durumu her yaşadığım zamanı düşünürsek 30 defa kalp krizi geçirmişim 🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı