Kaldırımlar toplumun yansımasıdır

Daha kötüsü de var. Çöp kutusu yok diye çöpü yere atmıyor ama mazgalların içine atıyor. Sonra yağmur yağıyor, mazgallar tıkanmış her tarafı sel götürüyor. Önemsenmeden atılan o çöpün milyonlarca lira zararı oluyor.
Bu da çok önemli bir nokta. Yağmur yağınca mazgallar istisnasız tıkanır. Batıda nasıl oluyor da o kadar yağmurda sel olmuyor diyordum. Nedeni bu demek. Cidden mantıklı.

Ben çalışıyorum, işciyim. Mercedes'e gireceğim ve orada çalışacağım. Tüm dünyaya otomobil ihracatı yapılacak ve ben dünyanın her yerinde kullanılacak arabanın üretimine katılacağım. Üretmekten kastım bu. Oturup, Tesla gibi icat yapamam, o eğitimi alamam. Yaşım ilerledi ve çalışmak zorundayım ama Türkiye'de imam hatipleri çoğaltırsanız, ancak imam yetiştirirsiniz. Sol elle yemek günah deyip, insanlığa tek katkınız da sol elle yememeyi ögretmek olur. Endüstri Meslek Liseleri istiyorum. Üniversiteyi bitirmiş insanlarımızı önemli konumlarda görmek istiyorum. Hayvanat bahçesi müdüründen Tübitak'ın başına bir kişinin torpil ile getirilmesini istemiyorum. Herkes hak ettiği, bildiği işi yapsın istiyorum.
Bizim gibiler nasıl oluyor? Hemen gruplaştırdın. Herkes önce kendine çeki düzen verse, her şey çok daha güzel olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim gibiler nasıl oluyor? Hemen gruplaştırdın. Herkes önce kendine çeki düzen verse, her şey çok daha güzel olacak.
Sen bana üretmeyen, PC başında boş vakit geçiren biri deyip ötekileştirdin. Ben de ithafda bulundum. Katılıyorum, herkes kendine çeki düzen verirse güzel olacak!
Bu da eğitimle mümkündür. Tesekkürler.

Duyarlılığı yere çöp atmamak kadar atanı uyarmakla ancak arttırabiliriz. Kişi sadece kendinden sorumludur düsturuyla bunun önüne geçemeyiz.
Denedim. Dayak yemek an meselesi.

Herşeyin başı bilim ve eğitim. Bir ülke 5 yıl sonra dünyanın en güçlü 10 ekonomisi içine gireceğini iddia ediyorsa, toplumunu da geliştirmelidir. En güçlü 10 ekonomi içine gireceğiz derken, toplumu yok sayıyoruz. Dünyanın en güçlü ülkesi olsak ne yazar, halkımız gelişmemiş olduktan sonra?

Recep abim, iyisin ve hassın ama biz de bu toplumun bir parçasıyız. Bu kadar hata aramayalım. Açtığın çoğu konuda ülkeyi yerden yere vuruyosun, üstü kapalı siyaset yapıyorsun.
Çözüm önerisi sunuyorum. Pis kalmaya devam mı edelim demek istediğin nedir? Tecavüzleri de hasıraltı edelim o zaman? Bırakalım bu gereksiz milliyetçiliği.

Sakın ha bir daha böyle bir seyi yapma, orası Türkiye :)

Hayrettin'i izledim, Amerika'da ve Türkiye'de yaya yolunda bekleyip, sürücüleri test etmeye kalkıstı. Amerika'da yaya yolunda bekledi, arabalar bekledi. Türkiye'de az daha Hayrettin ölüyordu. Videonun sonunda ise adama bu yol neyi ifade ediyor dedi, adam da sopayı cıkardı; bu neyi ifade ediyor, bas git lan dedi. Az daha Hayrettin'i dövüyordu. Daha biz yaya yolunun ne oldugunu bilmiyoruz. Çok zaman alacak medeniyete erismemiz.

Ben yiyordum az daha. Yürürken bir adam arabadan dondurma çöpü attı, nazikçe uyardım ve çöpünü alıp cebime koydum. İndi arabadan, sen kimsin de bana öğretiyorsun, karşında devletin savcısı var dedi, yiyordum dayağı. O gün bu gündür de uyarmam. Devletin işi ne? O bilinçlendirsin..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı