Çözüldü Kali Linux'da ağa bağlı olan kullanıcılar görülemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fadesiy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da belirttiğim üzere Kali Linux'da ağa bağlı olan kablolu/kablosuz hiçbir ağı göremiyorum. Benim bilgisayarımda Wi-Fi yok kablo ile bağladım. Windows'ta ağa bağlı olan kullanıcıları görebiliyorum ama Linux'da göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Hangi tool ile bakıyorsunuz?
Bettercap, netdiscover.

Sorunu kendim çözdüm. Belki ileride bu hatayı yaşayan arkadaşlar olabilir. Anlatayım: Öncelikle VM VirtualBox kullanıyorum. VM Ayarlarında NAT'ı seçerseniz benim anladığım kadarı ile sizi modemdeki diğer cihazlardan soyutluyor. Ancak, ayarlardan "Köprü bağdaştırıcısı"nı seçerseniz ağlar arasında hiçbir engel kalmıyor. İyi günler.
Hangi tool ile bakıyorsunuz?
Bettercap, netdiscover.

Sorunu kendim çözdüm. Belki ileride bu hatayı yaşayan arkadaşlar olabilir. Anlatayım: Öncelikle VM VirtualBox kullanıyorum. VM Ayarlarında NAT'ı seçerseniz benim anladığım kadarı ile sizi modemdeki diğer cihazlardan soyutluyor. Ancak, ayarlardan "Köprü bağdaştırıcısı"nı seçerseniz ağlar arasında hiçbir engel kalmıyor. İyi günler.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı