Kaliteli ve kalitesiz PSU markaları

Sisteminizi PSU'ya emanet ediyorsunuz. Yani önemli bir donanım, siz de gidip benim gibi Power Boost almayın diye bu konuyu açmak istedim.
Karşınızda bu forumda önerilmeyen PSU markaları, nam-ı diğer C4'ler:
1-Power Boost.
2-Gamepower.
3-Rampage.
4-Everest.
5-Frisby.
6-ınca.
7-Game Booster.
8-Hadron.
-Bu markaların çoğu ürünü kalitesiz.
-Sebebi ise sahte sertifika, kalitesiz malzeme, çim Mali dediğimiz PSU'lara marka basıyorlar işte.
Ve karşınızda bu forumda sıkça gördüğünüz önerilen PSU'lar:
1-FSP.
2-Cooler Master.
3-High Power.
4-Corsair.
5-ASUS.
6-SilverStone.
7-EVGA.
8-Seasonic.
-Bu markalar sağlam güvenilir markalar F/P olayına girmedim farkındaysanız.
-Sebebi ise bu markaların sertifikaları sahte değil, malzeme kalitesi yüksek evet bazıları Çin kapasitörlü olabilir bu kalitesiz olduğu anlamına gelmez ama çoğu Japon kapasitörlü diye biliyorum.
Not: Aklıma gelmeyenleri yazarsanız sevinirim.

Sharkoon da eklenebilir listeye.

Tek güzel özelliğinin 80+ sertifikası olması.

Özellik olarak bunlar yazmakta;🙂

Yüksek Güç Koruması (Over Power Protection)
* Yüksek Gerilim Koruması (Over Voltage Protection)
* Düşük Gerilim Koruması (Under Voltage Protection)
* Kısa Devre Koruması (Short Circuit Protection)
* Ani Dalgalanma Koruması (Surge and Inrush Protection)

Özellik olarak bunlar yazmakta;🙂

Yüksek Güç Koruması (Over Power Protection)
* Yüksek Gerilim Koruması (Over Voltage Protection)
* Düşük Gerilim Koruması (Under Voltage Protection)
* Kısa Devre Koruması (Short Circuit Protection)
* Ani Dalgalanma Koruması (Surge and Inrush Protection)
Bir PSU'nun kalitesini sadece akım korumaları belirlemiyor. Ayrıca en önemli korumalardan olan OCP ve OTP yok.

Bir PSU'nun kalitesini sadece akım korumaları belirlemiyor. Ayrıca en önemli korumalardan olan OCP ve OTP yok.

Sertifikası gerçek ve içinde kullanılan kapasitörler Tayvan Mali katı kapasitör olarak belirtilmiş. Kötü bir PSU olduğunu düşünmüyorum. Hele ki Frisby, Gamepower gibi markalara göre çok kaliteli bir PSU olduğunu düşünüyorum.

Sertifikası gerçek ve içinde kullanılan kapasitörler Tayvan Mali katı kapasitör olarak belirtilmiş. Kötü bir PSU olduğunu düşünmüyorum. Hele ki Frisby, Gamepower gibi markalara göre çok kaliteli bir PSU olduğunu düşünüyorum.
Markalarla tek bir seriyi karşılaştırmak, mantıklı bir hareket değil. Tayvan malı kapasitör ama hangi marka? Markasına baktın mı? Tayvan malı bütün kapasitörler kaliteli diye bir şey yok. KCAS serisi, iyi bir seri değil ve bu düşünceye bakan bir şey değil. Kalitesiz ise kalitesizdir. Fikir ve düşüncelerin ürünün kalitesi üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı