Kalori açığı oluşturduğum halde kilo almak

nacaar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Yaşım 16, boyum 187 ve 90 kiloyum.
Aslında tatilden önce düzenli bir şekilde sporumu yaparken kas kazanıp kilomu da düşürmüştüm(86.5kg) fakat tatilden dönüşte 88 - 89 kilo olarak döndüm ve 87'ye kadar düşebildim ve şu anda 90 kilogramım. Kalori açığı oluşturuyorum(ortalama 2000) ve yediklerimi karbonhidrat ve protein ağırlıklı seçiyorum. Her şeye rağmen kilo veremiyorum aksine kilo alıyorum. Antrenman programım Full-body ve bir gün ara vererek yapıyorum. Ara verdiğim gün tüm gün evde, hareketsizim.

Günlük kalori ihtiyacım: 3135.

Son düzenleyen: Moderatör:
187 ve 90 kilo çok fazla.

Daima hareket etmelisin, boş kaldıkça IP atlamalısın, yürümelisin.

Günde mesela ben 1300 tane IP atlıyordum şakasız rekorum 1300 ama yani ortalaması 800-900 civarıydı.

Kalori açığını diyet gibi düşün gene ekmek tarzı ürünler yasak, gün içinde şeker vs yememem gerekiyor. Şeker yüksek enerji değeri olduğu için vücuda yetecek enerjiyi veriyor ve ne kalori açığının mantığı kalıyor, ne diyetin mantığı kalıyor.

Soruların varsa gene sorabilirsin fakat dediğim gibi şeker, ekmek tarzı ürünleri kesip daha çok hareket etmen gerekiyor.

Günlük 500 ip atlasan yeterli aslında.

Son düzenleme:
187 ve 90 kilo çok fazla.

Daima hareket etmelisin, boş kaldıkça IP atlamalısın, yürümelisin.

Günde mesela ben 1300 tane IP atlıyordum şakasız rekorum 1300 ama yani ortalaması 800-900 civarıydı.

Kalori açığını diyet gibi düşün gene ekmek tarzı ürünler yasak, gün içinde şeker vs yememem gerekiyor. Şeker yüksek enerji değeri olduğu için vücuda yetecek enerjiyi veriyor ve ne kalori açığının mantığı kalıyor, ne diyetin mantığı kalıyor.

Soruların varsa gene sorabilirsin fakat dediğim gibi şeker, ekmek tarzı ürünleri kesip daha çok hareket etmen gerekiyor.

Günlük 500 ip atlasan yeterli aslında.
Şekeri sadece meyvelerden alıyorum, rafine şeker tüketmiyorum. Ekmeği tamamen kestim, tüketmiyorum.
Bundan sonra antrenman sonlarına 15 dakikalık kardiyo eklerim ve antrenman olmayan günlerde yürüyüş yaparım artık.

90 kilo kulağa çok geliyor ama sitelerden yağ oranımı hesapladığımda 12 civarı çıkıyor muhtemelen yanlış ama maksimum %3 yanlış olma ihtimali olduğu da yazıyor. Amacım parçalı olmak ya da karın kası değil, büyük gözükmek. %15 yağ oranı bunun için ideal mi yoksa daha da yağ kaybetmeli miyim? Beni şu anda rahatsız eden yer karın bölgesindeki ve göğüsdeki yağlar. 86 kiloyken karnımdaki yağlar şu ana göre baya azdı.

Şimdiden teşekkürler

Hocam karbonhidratı çıkarman lazım o denklemden. Kalan şeyleri zaten arkadaş söylemiş.
karbonhidratı çıkarırsam kas kütlesini arttırma konusunda sıkıntı çekmez miyim?

Son düzenleme:
Şekeri sadece meyvelerden alıyorum, rafine şeker tüketmiyorum. Ekmeği tamamen kestim, tüketmiyorum.
Bundan sonra antrenman sonlarına 15 dakikalık kardiyo eklerim ve antrenman olmayan günlerde yürüyüş yaparım artık.

90 kilo kulağa çok geliyor ama sitelerden yağ oranımı hesapladığımda 12 civarı çıkıyor muhtemelen yanlış ama maksimum %3 yanlış olma ihtimali olduğu da yazıyor. Amacım parçalı olmak ya da karın kası değil, büyük gözükmek. %15 yağ oranı bunun için ideal mi yoksa daha da yağ kaybetmeli miyim? Beni şu anda rahatsız eden yer karın bölgesindeki ve göğüsdeki yağlar. 86 kiloyken karnımdaki yağlar şu ana göre baya azdı.

Şimdiden teşekkürler

karbonhidratı çıkarırsam kas kütlesini arttırma konusunda sıkıntı çekmez miyim?
Hocam öncelikle yağ kütlesinden kurtul. Ondan sonra bu beslenme şekline dönmeni tavsiye ederim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı