Kalp ritim bozukluğu

EKG ve EKO olayı var size muhtemelen EKG çektiler. Tekrardan doktora gidin, Allah korusun durumunuz berki farklı boyut almıştır. EKO biraz daha detaylı kalbi tamamen gösteren bir şey bizzat yapıldı.

Hocam sanırım ikisinide çektiler. İlk zamanlarda şuan yaşadığimdan fazlasını yaşadığımı söyledim.
Şu an bir ses seda yok. Keyfim normale döndü.

Yine de ben sağlığımı korumak için önlemler alacağım, gerekirse doktora da gidebilirim, hepinize teşekkürler.

Son düzenleme:
Hocam sanırım ikisinide çektiler. İlk zamanlarda şuan yaşadığimdan fazlasını yaşadığımı söyledim.
Şu an bir ses seda yok. Keyfim normale döndü.

Yine de ben sağlığımı korumak için önlemler alacağım, gerekirse doktora da gidebilirim, hepinize teşekkürler.
Rica ederiz, inşallah sağlık sorununuz iyidir, mutlu günler ve sağlıklı günler dilerim.

Çok küçükken, 6 yaşlarında iken neler yaşadıgımı hatırlamıyorum, kalbimde bir sıkıntı vardı ve doktora gittik. Doktor kan aldı, kalbime bir alet tuttu ekranda resmi çıkmıştı :D. Her neyse sonra eve yolladı bizi tabii ki babam bana ne olduğunu söylemedi. Sadece kırmızı et yersem düzeleceğini söyledi. Her neyse yedim nefes darlıkları yaşadım. Fakat aradan 7 sene geçti ve bugün kalbim birden sanki durdu gibi 1 saniyelik bir acı hissettim, (tam olarak acı denemez. Sanki kalbimden bir şey boşaldı gibi.), ciğerimde de bir his vardı. Sonra az önce tekrar aynı olayı yaşadım. Çok korkuyorum. Şu an sorun ne olabilir? Bu sorunu sadece bugün yaşamadım, eskiden de birkaç kere yaşadım fakat bugün tam iki kez yakın vakitlerde yaşadıgım için telaşlandım.

Eskiden kalp ritim bozukluğumun olduğunu babamdan öğrendim. (1-2 ay önce)

Bu olayları yaşadığım ortam özellikleri:
Karanlık, hava ısısı orta derecenin biraz üstü, hava az. Sadece televizyon açık.

Pozisyonum:
Sırt üstü yatar halde ve kafam yastıkta değil.

Yaşınızı bilmeden, anlayabileceğiniz şekilde başımdan geçenleri yazıyorum.

yaklaşık 4 yıl önce 2016 Mayıs ayında, spor merkezinde antrenman yaparken, birden sanki bıçak saplanma hissi gibi bir durumla karşılaştım. 5 dakika daha spora devam ettim. Ama nafile. Sonra iş yerimde bulunan kliniğe gittim. Ekg doktor muayenesi yapıldı. Kalp doktoruna acil görünmem gerektiği söylendi. Ambulansla hastaneye kadar götürdüler :)

Sonra ki gün kardiyolog doktoruna gittim. Ultrason ön muayene ekg derken, holter takıldı, 24 saat sürekli ölçüm yapıyor. Ertesi gün holter çıkarılınca, sonuçlara göre doktorum (ismini vermek istemediğim) ilaç yazdı. 3 ay kullan sonra tekrar görüşelim dedi. İlaçlara dirençli çıkan ritim bozukluğum için, ablasyon tedavisi önerildi. Tabii ki yaptırmadım. (Korku). Ve bu yıl 2020 Haziran ayının ortasında işinde prof. Olan kardiyologa göründüm. Ve ablasyon işlemi yapıldı. Zaten uyutulmadan canlı canlı yapılıyor. Canın yanmıyor. O derece hissetmiyorsun. Günlük 35.000 fazladan atan kalbim. İşlem sonrası kocaman bir sıfır rakamını gördüm.

Tabi ki bunun için iyi bir doktor, iyi bir muayene, iyi bir işlem gerekiyor. Çok geçmiş olsun. Soracaklarınız olursa yardımcı olurum.

Umarım karışık anlatmamışımdır :) sağlıcakla.

Yaşınızı bilmeden, anlayabileceğiniz şekilde başımdan geçenleri yazıyorum.

yaklaşık 4 yıl önce 2016 Mayıs ayında, spor merkezinde antrenman yaparken, birden sanki bıçak saplanma hissi gibi bir durumla karşılaştım. 5 dakika daha spora devam ettim. Ama nafile. Sonra iş yerimde bulunan kliniğe gittim. Ekg doktor muayenesi yapıldı. Kalp doktoruna acil görünmem gerektiği söylendi. Ambulansla hastaneye kadar götürdüler :)

Sonra ki gün kardiyolog doktoruna gittim. Ultrason ön muayene ekg derken, holter takıldı, 24 saat sürekli ölçüm yapıyor. Ertesi gün holter çıkarılınca, sonuçlara göre doktorum (ismini vermek istemediğim) ilaç yazdı. 3 ay kullan sonra tekrar görüşelim dedi. İlaçlara dirençli çıkan ritim bozukluğum için, ablasyon tedavisi önerildi. Tabii ki yaptırmadım. (Korku). Ve bu yıl 2020 Haziran ayının ortasında işinde prof. Olan kardiyologa göründüm. Ve ablasyon işlemi yapıldı. Zaten uyutulmadan canlı canlı yapılıyor. Canın yanmıyor. O derece hissetmiyorsun. Günlük 35.000 fazladan atan kalbim. İşlem sonrası kocaman bir sıfır rakamını gördüm.

Tabi ki bunun için iyi bir doktor, iyi bir muayene, iyi bir işlem gerekiyor. Çok geçmiş olsun. Soracaklarınız olursa yardımcı olurum.

Umarım karışık anlatmamışımdır :) sağlıcakla.

Geçmiş olsun hocam. Bu hastalığın ayrı ayrı güçlükleri var diyorlar, mesela a kişisinde hafif ama b kişisinde fazla olabiliyormuş. Doğru mu?

Geçmiş olsun hocam. Bu hastalığın ayrı ayrı güçlükleri var diyorlar, mesela a kişisinde hafif ama b kişisinde fazla olabiliyormuş. Doğru mu?

Şöyle ki;

Ben de yolda yürürken, yüzüm dışında, sırtımda komple su gibi olurdu. Kalp fazlaca çalıştığı için, yorulduğunu zannedip fazla efor sarf ediyordu. (Gereksiz yere). Ayrıca nefes darlığı vardı ki hiç sorma.

Olmasın diye dua ederdim. Şu anda o problem dahi yok oldu.

En anlamsızı ise gereksiz yere heyecan, için içine sığmama hissi. 😁 (Şu an yanımda kamyon korna bassa yüreğim ağzıma gelmez)

En en tuhafı, tam yatakta uyuma durumuna geçerken, kalp atışları başlar. O geçene kadar uyutmaz. Güm güm güm. (O da düzeldi)

Bende de koşu takımına girdigim zamanlar antrenmandan sonra olurdu bu olay. Hatta bir kere maratonda koşarken kos işte nolucak bitecek zaten diyerek depar atip 3.oldugum zaman başıma gelmişti, 120'lerde bir şey nabzım vardı sanırsam hocanın söyledigi. Ayrica boynumdaki damarda çok kötü bir acı da da. Bana spor yaparsan düşer demişlerdi. Zaten yapıyordum ama benim için önemli olan futbol takımına seçilmemdi.

Oynadigim takımda haftada 5 gün antrenman 1 gün Mac yapiyordum santrafor bölgesinde. Ayrıca hafif geçerse antrenman akşam spor da yapıyordum, bazen ağırlık kaldırıyordum. Bu böyle birkaç ay devam etti ve sonunda başka kulübe geçerken ekg istediler. Ortalama benim yaşımda bir çocuk 80 çıkıyormuş dakikadaki nabız sonucu, ben 75 flan çıkar herhalde diye gitmiştim babamla ve şok olmuştum. Sonucum dakikada 62 çıkmıştı ve doktor kalbimin güçlü olduğunu spor için biçilmiş kaftan olduğunu falan söylemişti. Tabi ben bu takıma girdikten sonra falan da hiçbir kere kalp acısı çekmedim bu güne kadar(kalp kırıklıkları hariç),ayrıca günde 2 kere ilaç alıp ayda 1 kere de hepatit b aşısı vurulurken yapmıştım, ve birkac farklı şey daha falan.

Benim şu an sahip olduğum vücudu veya bazı konulardaki sağlık durumumu o günlere borçluyum cidden, umarım seninde sadece benim ki gibi kalbin hızlı atıyordur çünkü duzgun sporla birkaç ayda halledilebilecek bir şey, en azından benimki öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı