Kan Alımından Korkma

Bunlar işte hep ailelerin bilinçsizliğinden eskiden bak iğneye götürürüm bak doktora götürürüm dediler büyüyünce bile kan aldıramıyor millet şimdi. :D Eskiden büyükler beni iğneyle korkuttuğunda babam hep kızardı kötü bir şey değil derdi. Faydasını çok gördüm neyse bundan sonraki nesil çocukları biraz daha bilinçlü yetiştirir umarım.

Garip midir bilinmez ama o damarıma girdiği an ve kanımın tüpe akışı bana çok zevk veriyor. Bunun için kan ve damar ile ilgili çok araştırma yapmıştım.

Garip midir bilinmez ama o damarıma girdiği an ve kanımın tüpe akışı bana çok zevk veriyor. Bunun için kan ve damar ile ilgili çok araştırma yapmıştım.
Aynı durum bende de var küçüklüğümden beri kan verdiğimde hep heycanlanmışımdır ve severek gidiyorum kan alınacağı zaman hastaneye.

Kan aldirinca vurulan igneden hic korkmam ama asi yapilirken vurulan igneden cok korkarim. Bu nasil celiskidir anlamadim psikolojik sanirim :)
Bence dediğim gibi korkutulmaktan kaynaklanıyor. Kuzenimi okulda şımarırsan iğne yaparlar diye korkutuyorlardı sonra iğne yapmaya geldiler okula bayılmıştı kız. :D

Şu yaşıma geldim ve hala korkarım. Ehliyet için kan grubumu öğrenmem gerekmişti, çocukken verdiğimi saymazsak ilk o zaman kan verecektim. Beni günler öncesinden gerginlik kaplar, o koltukta zirve yapar. Geçen sene de her ay tahlil yapılması gereken bir tedaviye başlamıştım ve doktorlarla resmen pazarlık yapıp yalvarıyordum :D 2 ayda bir, 3 ayda bir aldırmaya çalışıyordum. Kan değerlerimin yükselmesi önemli bir risk olmasına rağmen korkum her şeyin önüne geçiyordu resmen.

Kan vermen gerektiği zaman yumruğunu sıkman istenebilir, hemşire damarı bulduktan sonra sakın elini sıkmaya devam etme, kendini serbest bırak. Ben kendimi öyle bir sıkmıştım ki resmen 1 ay kolum ağrıdı, renkten renge girdi. Kafanı çevir, kolunu serbest bırak ve 30 saniye dayan. Başka bir çözümü yok. Bugün gitmem gerekse yine korkarım, kan verdikçe yenilen bir korku değil bence.

Korkmanıza gerek yok ben geçen hafta ilk defa kan verdim,kıza biraz yavaş olurmusun dedim cidden yavaş yaptı, 1 dakika bile sürmüyor nerdeyse.Test sonucunda kansızlık varmış bende. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı