Kan Aldırmaktan Korkmak

• Konuyu başlatan Banpat
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 13B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben kan aldırırken iğneye bakıyorum koluma nasıl girdiğini filen görünce korkmuyorum ama başka bir yere bakınca iğneyi göremediğim için korkuyorum. Benim iğne olurken iğneye bakmam gerekiyor. Size iğne olurken iğneye bakın filen demeyeceğim ama herkesin dediği gibi iğneye bakmazsanız kolunuzu hareket ettirmezseniz ve sıkmazsanız sadece iğnenin girdiğini hissedersiniz ama iğnenin girdiğini hissetmek demek canının acıdığını hissetmek demektir. (y) (y)
Hocam dediklerine harfiyen katılıyorum. Ben de iğneye bakarsam bir sıkıntı olmuyor ama iğneyi göremezsem bir bilinmezliğin içine düşmüşüm gibi hissediyorum.

Ben kandan korkmuyorum benim asıl korktuğum iğnenin acısı. Bende iğneye bakmazsam olmaz bakmam lazım. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılın ben erkek hemşireyim. :)
Kan aldıracaksan acı yok denecek kadar az. İğnenin ucu ne kadar sivri o kadar az acı. Yumrugunu sık gözünü kapa hepsi hikaye gideceksin oturacaksın paşa paşa koltuğa bakmanı tavsiye etmem seni daha çok endişelendirir başka şeyle ilgilen zaten toplamda 20 saniyelik iş sen etrafına bakarken ne olduğunu bile anlamazsın. [emoji12]

Bazı hemşireler küçük çocuklardan kan alırken derslerin nasıl, takdir mi aldın gibi sorular soruyorlar. Geçen sene -14 yaşımdayken- kan aldırmam gerekti hasta olduğumdan dolayı. Çok fazla ateşim vardı ve yorgundum. Hastaneyi gittik oradaki hemşire bana sorular filan sordu ve iğnenin girdiğini bile anlamadım. O zamana kadar ben de korkuyordum. Daha sonra bir iki kere daha gittim hastaneye o zaman biraz acıdı ama sinek ısırığından biraz daha fazladır. Bir kere iğne girince sonrakinde o kadar korkmuyorsun.

Annen yaninda olsun. Elini tutsun. Ben annem olmadan asla igne vurduramam...

Annemle gitsem de yine korkarım ben. :D Başka çözümü olmalı bunun. :cry:

Kesinlikle yaninda guvendigin birisinin olmasi isi kolaylastiriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı