Kanadı yaralanan muhabbet kuşu veterinere götürülmeli mi?

Adanakebab

Hectopat
Yer
İzmir Bergama
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650, Ryzen 5 5600H 8 GB Ram
1 saat önce sağ olsun mınzır kardeşim ben yemek yerken kuşu eline alıp yıkamış.
Artık kuşu nasıl yıkadıysa sol kanadı yaralanmış gibi oldu.
İlk başta uçamıyordu ve yerde tavuk gibi geziniyordu.
Kafesinde bir müddet durduktan sonra kendi isteği ile kafesinden çıktı ve tekrardan uçtuğunu çok hafif zorlandığını fark ettim. Ama iştahı, keyfi şu an yerinde ve hasar aldığı kanadını temizlemeye çalışıyor.
(Bugün dışkısı siyahtı onu fark etmiştim sadece)

Veterinere götürmekte yarar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dışkısının rengi biraz garip geldi bana. biraz kanadını test edin açılıp kapanıyor mu, ya da test ederken canı acıyor mu. ona göre götürmekte fayda var.

Dışkısının rengi biraz garip geldi bana. biraz kanadını test edin açılıp kapanıyor mu, ya da test ederken canı acıyor mu. ona göre götürmekte fayda var.
Muhtemelen dışkı renginin sebebi yeni yeme alıştırmam olabilir çünkü ilk sahiplendigimizde yemi çorludan aldık, şimdi Bergamadan mecbur farklı yem aldım onla alakası olabilir.

20240401_202010.jpg

Kanadı biraz daha şişik gibime geldi bundan net görünmüyor ama.
Birazdan detaylı elime alıp bakacağım canı yanıyor mu diye herhangi bir kanama fark edersem direkt veterinere.

Çok güzelmiş hocam kuşunuz. Siz bir test edin deneyin uçabiliryor mu, ona göre dönüş yapın rica edersem.

Yemden dolayı dışkı rengi değişir sorun olmaz o zaman.

Çok güzelmiş hocam kuşunuz. Siz bir test edin deneyin uçabiliryor mu, ona göre dönüş yapın rica edersem.

Yemden dolayı dışkı rengi değişir sorun olmaz o .
Öncelikle çok sağolun güzel dilekleriniz için.

Şu an muhtemelen bana küstü kitapligin en uzak köşesine gitti gram ötmüyor ama uçurmayı becerdim ve uçuşunda bir problem yok kanadı dediğim gibi aynı, yazılım var ona biraz çalıştıktan sonra elime dikkatlice alıp kanada daha dikkatli bakayım.

Anlaşıldı hocam, uçuşunda bir sorun yoksa ve davranışları normalse çok stres yapmanıza gerek yok. Sadece gözlemleyin, bir farklılık olursa veterinere başvurulabilir iyi çalışmalar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı