Kanal Tedavisi Aşamaları Ve Süreç

1. Sorum:
Kanal tedavisi o gün halledilip biter mi?

2. Sorum:
Geçici dolgu yapılıp kontrole gidiliyormuş, benim okulum var ve devamsızlığım son 10 gün okula gitmemezlik yapmak istemiyorum ama bu kontrol süreci ne kadar sürer emin olmam lazım?

3. Sorum:
O gün halledilip bitmedi diyelim en geç kaç güne dişim tedavi edilir?

4. Sorum:
1. dişi yapıp 2. dişide yapıp haftaya ikisine dolgu yapacağım bitecek diyebilir mi?

5. Sorum:
Kaç saat sürer? Ona göre müzik dinlemek için ses bombamı götürsem doktor garipser mi?
Bende de 2 veya üç adet kanal tedavisi mevcut.
1- Genel olarak o gün halledilmiyor. Önce çürük iyi bir şekilde temizlenip geçici dolgu yapılıyor.
2- Randevu saatini okul saatine göre ayarlayacağını düşünüyorum. Ben okuldan çıkınca gidiyordum.
3- Yanlış hatırlamıyorsam 2 seansta bitiyordu. İlk seans çürüğü temizleme ve geçici dolgu, ikinci seans geçici dolguyu alma, diş sinirlerini öldürme ve olması gereken asıl dolgu.
4- Dişçinin vaktine ve konsantrasyonuna kalmış bir durum ve tabi ki senin dayanıklılığına.
5- Büyük ihtimal garipseyecektir. Sonuçta küçücük bir alanda bir işi başarması gerekiyor ve dikkate ihtiyacı var. Ayrıyetten açtığın müziği beğenmeme ihtimali olabilir ve işi yaparken sıkılabilir de. Bunun yerine ne kadar süreceğini sorup eğer uzun sürecekse kulaklıkla müzik dinlersen ona bir sorun yaratıp yaratmayacağını sorman daha iyi olur.
Ağzımı o süre boyunca açık tutmak zor olur yok mu şöyle orta çağ ağız açtıran işkence aleti.
Ben yorulup bu aletten olup olmadığını sormuştum var ama biraz can yakıyor takmak isteyeceğini sanmam demişti. Sen ağzını kapatırsan ben uyarırım problem olmaz diyerek geçiştirmişti.

Ağzımı o süre boyunca açık tutmak zor olur yok mu şöyle orta çağ ağız açtıran işkence aleti.
Hocam benim çenemde eklem problemi var çok açamıyorum. Ona rağmen atlattım öyle diyim. Sen zorlanmazsın. Aralıksız ağzın öyle kalmıyor elbet ne bileyim malzeme alıyor bir şey ayarlıyor o sırada ağzını kısarsın. Ağzını açık tutman gerektiğinde o söyler. Veya yoruldum dersin. Ama sanmıyorum yorulacağını.

Bende de 2 veya üç adet kanal tedavisi mevcut.
1- Genel olarak o gün halledilmiyor. Önce çürük iyi bir şekilde temizlenip geçici dolgu yapılıyor.
2- Randevu saatini okul saatine göre ayarlayacağını düşünüyorum. Ben okuldan çıkınca gidiyordum.
3- Yanlış hatırlamıyorsam 2 seansta bitiyordu. İlk seans çürüğü temizleme ve geçici dolgu, ikinci seans geçici dolguyu alma, diş sinirlerini öldürme ve olması gereken asıl dolgu.
4- Dişçinin vaktine ve konsantrasyonuna kalmış bir durum ve tabi ki senin dayanıklılığına.
5- Büyük ihtimal garipseyecektir. Sonuçta küçücük bir alanda bir işi başarması gerekiyor ve dikkate ihtiyacı var. Ayrıyetten açtığın müziği beğenmeme ihtimali olabilir ve işi yaparken sıkılabilir de. Bunun yerine ne kadar süreceğini sorup eğer uzun sürecekse kulaklıkla müzik dinlersen ona bir sorun yaratıp yaratmayacağını sorman daha iyi olur.

Ben yorulup bu aletten olup olmadığını sormuştum var ama biraz can yakıyor takmak isteyeceğini sanmam demişti. Sen ağzını kapatırsan ben uyarırım problem olmaz diyerek geçiştirmişti.
Benim dikkat problemim var adam freze ile temizlerken dalıp bir anda ağzımı kapatabilirim. 4. sınıfta okulun yarısını çapada geçirdim. Ana doktor beni tanıyordu bu çok geliyor ağzı yorulur diye kancalı birşeyler takıp ağzımı onla açtırıyordu.
İşin kötü yanı kulaklığım kafa bantlı...

Benim tedavim tek diş ile oldu. Farklı 2 haftada tedavi yapıldı ve geçici dolgu yapıldı. Ertesi hafta geçici dolgu çıkarılıp kalıcı dolgu ile değişti. Tedavi sırasında belli aralıklarla 4 tane anestezi iğnesi vuruldu o yüzden pek acı hissetmedim. İlk seans 3 saat sürdü ikincisi ise sadece dolgu çıkartıp takmak olduğu için 1 saat sürmedi.

Benim tedavim tek diş ile oldu. Farklı 2 haftada tedavi yapıldı ve geçici dolgu yapıldı. Ertesi hafta geçici dolgu çıkarılıp kalıcı dolgu ile değişti. Tedavi sırasında belli aralıklarla 4 tane anestezi iğnesi vuruldu o yüzden pek acı hissetmedim. İlk seans 3 saat sürdü ikincisi ise sadece dolgu çıkartıp takmak olduğu için 1 saat sürmedi.
3 saaaaaattt neee yedek kıyafet alayım bari.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı