Kapitalizm vs Komunizm

Kapitalizm mi? Komünizm mi?

• Oy verenlerin toplamı
    211
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ve hala aynı şey bu forumda da var. Tek cümle ile ekonomik modelleri teorileri çürütenler, tek cümle ile bilimsel teorileri çürütenler. :)

Ve hala aynı şey bu forumda da var. Tek cümle ile ekonomik modelleri teorileri çürütenler, tek cümle ile bilimsel teorileri çürütenler. :)
Ah bir de şu eski ideolojileri derinleştirme çabası :)
Tek kelimeyle Demokritos'u da çökertiyoruz. Kimse böyle atlamıyor, sözel alan olunca derinleştirip kültürlü gösterme ve gelişmiş sanmak ne kadar saçma.

Ah bir de şu eski ideolojileri derinleştirme çabası :)
Tek kelimeyle Demokritos'u da çökertiyoruz. Kimse böyle atlamıyor, sözel alan olunca derinleştirip kültürlü gösterme ve gelişmiş sanmak ne kadar saçma.

Demokritos'u tabiki çökertirsin, felsefe ayrı bilim ayrı. Ayrıca sayısal bilimsel teorileride tek cümle ile "çökertenleri" görüyoruz :)

• Beğen
İfadeler: acv
Demokritos'u tabiki çökertirsin, felsefe ayrı bilim ayrı. Ayrıca sayısal bilimsel teorileride tek cümle ile "çökertenleri" görüyoruz :)
Felsefe olunca lise bilgisi ile asla yanlışlanamaz ve sürekli gelişen bir alan olarak mı değerlendirilmeli? Soru sorma kavramına felsefe dediğimiz sürece bu çöplükten kurtulamayacak, ben daha iyisini yaparım demek yerine o neden daha iyisine sahip o da bizimle beraber sürünsün fikirleri var olacak. Ben tartışmayacağım artık. Umarım bir gün benim olmadığım bir yere komunizm gelir de açlıktan hepiniz en fazla 50 yıl yaşarsınız. Ya da neden Çin'e gitmiyorsunuz?

Felsefe olunca lise bilgisi ile asla yanlışlanamaz ve sürekli gelişen bir alan olarak mı değerlendirilmeli? Soru sorma kavramına felsefe dediğimiz sürece bu çöplükten kurtulamayacak, ben daha iyisini yaparım demek yerine o neden daha iyisine sahip o da bizimle beraber sürünsün fikirleri var olacak. Ben tartışmayacağım artık. Umarım bir gün benim olmadığım bir yere komunizm gelir de açlıktan hepiniz en fazla 50 yıl yaşarsınız. Ya da neden Çin'e gitmiyorsunuz?

Sen önce ne demek istediğini, ne dediğini düzgün bir şekilde yazabilirsen ondan sonra tartışırız. Maalesef şu şekilde hiçbir şey anlaşılmıyor.

"Demokritos'u tabiki çökertirsin, felsefe ayrı bilim ayrı." diyorum

"Felsefe olunca lise bilgisi ile asla yanlışlanamaz ve sürekli gelişen bir alan olarak mı değerlendirilmeli?"

diyorsun. İyide ben de zaten çok kolay yanlışlanabilir diyorum felsefe için. Kolay bir şekilde yanlışlanamayan, bilimsel yöntem gereken şeyleri tek cümle ile yanlışlayamazsın. Buna ekonomik modeller de dahil.

Herkez sovyetleri komünizmi becerememekle suçluyor. Dedem bir almanı. Babam doğu almanyada okumuş. Ve okullarda hiçbirzaman komünizm propagandası yapılmadığını sürekli ünlü yazarların kitaplarının okutturulduğunu, herkesin başarılı olduğu alana yönlendirildiğini söylüyor. Üstelik müdürlerin belirli aralıklarla çocukları zor işlerde çalışanların yanına götürüp yardım ettirmeleri zorunluymuş. Hala özlüyor o günleri.

Komünistlerin bakış açısı.

Komünizm= Süper adalet + Süper eşitlik + İnsan hakları tavan, uçuyor uçuyor. + Her zaman gelişen ve geliştiren mükemmel bir sistem. + Bilim, akılcılık. + Medeniyet tavan.

Komünistlere soru; bana saydığın özellikte ki komünist bir devlet söyler misin?
''El cevap''; şey... Çin aslında komünist değil. Soyvet Rusya'da aslında komünist değil, K.Kore'de aslında komünist değil, Küba'da aslında komünist değil. Ya aslında gerçek komünizm bu değil.

Saol.

Kapitalist sistemde adalet, bilim, insan hakları v.b. medeniyetin bütün unsurlarıyla şaha kalkmış onlarca ülke varken komünist sistemde bunlarla yükselmiş bir tek örnek olmaması. Evet, komünizm çok güzel sende gel. Çünkü gerçek komünizm bu değil. İslamcılardan farkınız yok. Siz de hayal aleminde yaşıyorsunuz.

Siz de hayal aleminde yaşıyorsunuz.
Hiçbir şey bilmeden bunu dedin ve memur maaşına kaldın🤣 Bilginiz olmayan konulara yazmayın bari. Sovyetler Birliği ile Çin'e bakarak yorum yapmaya devam edenler birliği falan kurun sayınız bayağı kalabalık. Şu anki düzende senin tependekiler senin 1 ayda kazandığını bi' akşam yemeğinde tek hesapta veriyorlar.

• İnanılmaz
İfadeler: acv
Sen çok biliyorsun ya. Hayal aleminizde ki özellikleri barındıran bir tane komünist ülke örneği ver. Hadi bakalım. Bir tane ule, bir tane. Adalette, insan haklarında şaha kalkmış bir tane komünist ülke örneği ver.

Komünistlerin bakış açısı.

Komünizm=Süper Adalet+Süper Eşitlik+İnsan hakları tavan, uçuyor uçuyor.+Her zaman gelişen ve geliştiren mükemmel bir sistem.+Bilim, akılcılık.+Medeniyet tavan.

Komünistlere soru; bana saydığın özellikte ki komünist bir devlet söyler misin?
El cevap; şeyy... Çin aslında komünist değil. Soyvet Rusya'da aslında komünist değil, K.Kore'de aslında komünist değil, Küba'da aslında komünist değil. Ya aslında gerçek komünizm bu değil.

Saol.

Kapitalist sistemde adalet, bilim, insan hakları v.b. medeniyetin bütün unsurlarıyla şaha kalkmış onlarca ülke varken komünist sistemde bunlarla yükselmiş bir tek örnek olmaması. Evet, komünizm çok güzel sende gel. Çünkü gerçek komünizm bu değil. İslamcılardan farkınız yok. Siz de hayal aleminde yaşıyorsunuz.

Hepsi komünist ama yönetim biçimleri faşizm. Faşist bir dikta, yönetim hangi model olursa olsun çökmeye mahkumdur. Ee elimizde liberal bir komünist model, örnekte yok ve olmadıki ona göre konuşalım. Kapitalizm ise liberal bir yönetimle bile başarısız. Bugün örneğini yaşıyoruz. Faşizmle birlikte daha da beter olacaktır. Bugün en başarılı modeller ne tam sosyalist ne tam kapitalist ve liberal ülkeler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı