Kapsül kahve makinesi alınır mı?

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Öncellikle kahve kültürüm yok şimdiye kadar sadece Nescafe'nin toz karışımlarını falan tükettim fakat gerek sosyal medyada gerek filmlerde dizilerde bu köpüklü kahvelere (isimlerini dahi bilmiyorum :D) fena özendim. Bunun için kapsüllü kahveler uygun mudur değilse ne tür kahve makinesi alınmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana göre kahveyi ne sıklıkta içitiğin önemli şimdi bu makinelerin iyisi de ucuz değil, gerçekten günde en az 2 bardak içmiyorsanız bence gerek yok, şimdi bir de o kahveleri gerçekten seviyor musunuz buda var, ben mesela French press ile filtre kahve içiyorum gayet seviyorum, bu makineleri almadan önce bir kez daha düşünmek lazım çünkü heves ile alıp 2 gün kullandıktan sonra bir ömür boşa da durabilir.

Kapsül makinelerde en pahalısıda en ucuzuda hemen hemen aynı işi görüyor. Pahalı olanların genel farkları süt koyulabilmesi ya da 1 bardağı doldurabilmesi falan bence o kadar para vermeye gerek yok. Kahveye zamanla alışıyorsun ya hadi alışamadın zaten evde o kadar para verip asla kullanmadığın bir sürü şey var böyle şeylere takılma. Nespresso’nun giriş seviyesi olan modellerine bakabilirsin.

Öncellikle kahve kültürüm yok şimdiye kadar sadece Nescafe'nin toz karışımlarını falan tükettim fakat gerek sosyal medyada gerek filmlerde dizilerde bu köpüklü kahvelere (isimlerini dahi bilmiyorum :D) fena özendim. Bunun için kapsüllü kahveler uygun mudur değilse ne tür kahve makinesi alınmalı?
100 TL fiyata french press alıp filtre kahve biraz dene. Duruma göre makina alırsın. Çünkü pahalı ürünler.

Gereksiz pahalı bence. Eski baristayım, 1 adet kaliteli moka pot, 1 adet de mixer ile yapılmayacak kahve yok. Ha dersen ben her sabah uyandığımda düğmesine basayım bana kahvemi versin o ayrı. Ama bu iş bana biraz da hobi geldiği için ben olsam tercih etmezdim :)

şimdi bir de o kahveleri gerçekten seviyor musunuz
Ne evde ne dışarıda hiç tüketmedim henüz zaten isimlerini dahi bilmiyorum :D Görüntüleri ve insanların yorumları merak uyandırdı. Ondan sorayım dedim. Şimdiye kadar hep toz Nescafe falan tüketmişimdir zaten.

Bütçenizi göre bence hesap yapın günde 1 kahve içiyorsanız tchibo 136 lira 30 fiyat nespresso daha pahalı. Evde sizden başka içen varsa ona göre hesap yapın

Cafissimo Easy makinesini araştırıyorum. Görüntü olarak güzel gözüküyor fakat kahve kültürüm olmadığından pek emin olamıyorum. Düz French Press var zaten onu kahvesi bitmeden önce kullanıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı