"Kara Mizah" denen iğrenç şey

Rahatsızlık duyduğumu belirtmedim. Öyle bir şekilde de yaklaşmadım. Kara mizahı yanlış bildiğinizi açıklamaya çalıştım ama rahatsızlık duyduğumu sanmışsınız. Olabilir insanlık hali.

Öznel bir şekilde tanımı yaptım bence yanlış bilmiyorum. Kara mizah komiktir severim. Ama kara mizah yaptığını sanan milli ve dini değerlere küfür eden konulara kara mizah demiyorum. Siz diyorsunuzdur orası başka herkese göre değişebilir belirttiğim gibi öznel konu.

Ama kara mizah yaptığını sanan milli ve dini değerlere küfür eden konulara kara mizah demiyorum. Siz diyorsunuzdur orası başka herkese göre değişebilir belirttiğim gibi öznel konu.
Konuya ilk attığım mesajda küfür üzerinden kara mizah yapılmamasını yazmıştım. Yanlış anlamışsınız beni. Küfürsüz olarak değerlerle mizah yapılacağını savunuyorum ben.
Örnek:
IMG_20200718_131225.jpg

Şimdi bana göre bu 2 resim aptalca ve papağanlığın resim bulmuş hali. Gülmedim. Sen güldün. Bunu yapan arkadaş zeki mi yoksa özenti mi? Kara mizahı belirleyen bir kurul yok. Bu yüzden burada yazılan her şey öznel.
Kompozisyonunu yapacak kadar kafası çalışıyormuş. Ucu dini değerlerine dokunduğu için bu kadar sert tepki verdiğini düşünüyorum, bunu ne yapacağız?

Yeni konular

Geri
Yukarı