"Kara Mizah" denen iğrenç şey

Bunu kim belirleyecek? Sen shitpost dersin ben goldpost derim ve hatta ya goldpost diyenler çoğunluktaysa?
Burada öznel bir şey yok. Diğer meme'lere nazaran shitpost'lar daha değişiktir. Reddit'e girip r/tamamahbapengelli'ye bakabilirsiniz, o zaman dediğimi anlayacaksınız. Kalitesi aşırı kötü olan ve tamamen boş alttaki gibi fotoğraflara shitpost deniliyor. Kısacası shitpost göründüğü yerde tanınır diyebilirim. :D
ith1unuzenc51.jpg

Mesela bu bir shitpost örneğidir. Dediğimi anlamışsınızdır umarım.

Kara Mizahı severim ancak sosyal medyada kendini kara mizah yaptığını sananlar gerçekten sinir bozucu.Kara mizahta ince bir çizgi vardır,şakayı yapan kişi Din ile alakalı bile olsa o çizgiye uyduğu zaman gerçekten eğlenceli espriler çıkarabilir. En bilinen kişilerden Ricky Gervais ve Anthony Jeselnik bu işi iyi yapanlardan ikisi "bana göre".Tabii kara mizah herkese hitap edecek diye bir şey de yoktur.

uu5t51p0xzb51.png

Örneğin bu da bir Shitpost'tur. Meme (mim ya da mem) yaparken kullanılan ögeleri rastgele bir araya getirmiş bunu da mizah adı altında yayınlamış. r/okbuddyretard çakması olmaya çalışan saçma bir subreddit.

Eki Görüntüle 622383
Örneğin bu da bir Shitpost'tur. Meme (mim ya da mem) yaparken kullanılan ögeleri rastgele bir araya getirmiş bunu da mizah adı altında yayınlamış. r/okbuddyretard çakması olmaya çalışan saçma bir subreddit.
Eskiden cidden r/okbuddyretard havası vardı o subreddit'te fakat u/TheFlatherMan ban'landıktan sonra o subreddit yok oldu gibi bir şey.

Hayır, başka şeyler değiller. Kara mizah direkt olarak savaş, ölüm, din, milli değerler gibi insanların önem gösterdiği konular hakkındaki mizahtır.

"Kara mizah, veya kara komedi, komedi ve hicvin alt türlerinden biridir. Genellikle ciddiyetle anılan din, cinayet, ölüm, hastalık, savaş, doğal afet, akıl hastalığı gibi konuları mizahi bir anlayışla ele alır. "
Ya hocam ne anlatıyorsun? Kara mizah demek, dediğiniz konular hakkında mizah yapmaktır. Bunlara küfür etmek değildir. Dediğiniz yanlış değil. Ancak benim demek istediğim de o değil. "Mizahi bir anlayışla ele alır." Benim söylediklerim bunu yapanlar değil, benim söylediklerim, direk bu konularda küfür edip kara mizahın arkasına saklananlar. Ben de biliyorum kara mizah nedir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı