Kara mizah hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizce mizah adı altında değerlere küfür etmek ne kadar doğru? Son günlerde özellikle Twitter'da şehitlerle, hayvan tecavüzleri ile dalga geçen bir sürü insan türedi. Sorduğumuzda ise kara mizah akıl gerektirir diyorlar. Sizce bu yapılan mizah mı?

Dostum bu bazılarının hoşuna gidebilir bazı insan küfüre sövmeye güler bazıları aşırı rahatsız olur çoğu kişi küfür'e gülüyor daha doğrusu kara mizah bir de kara mizah garip sözlerle insan rahatsız olsa bile gülüyorlar ben olumlu karşılıyorum.

Herkesin yapamayacağı, doğru yapınca komik yanlış yapınca aptallık olan bir mizah türü.

"Deep turkish web" ülkedeki en iyi mizah yapan adamlardır ama porçay adlı şahıs fütursuzca hakaret ve nefret kusarak kara mizah yaptığını sanmaktadır.

Bence kara mizah Deep turkish Web'in yaptığına denir.

Deep turkish web komik bile değil. Sen Aykut Elmas'a da gülüyorsundur. Boş ver sen kara mizahı kankam.

Kara mizah sadece küfür etmek değil ki. Ofansif mizahta öyle. Önce bunların ne olduğunu bir öğrenin, ustalarını* izleyin ondan sonra tartışırsınız iyi mi kötü mü...

*
George Carlin
Louis C.k
Ricky Gervais
Bill Burr

vb.

Ayrıca herşey üzerine mizah yapılabilir, sınır yoktur. Önemli olan komik olması. Gülerken kendinden utanıyorsan "buna gülünmez ayıp" diye ama yine bile dayanamayıp gülüyorsan, o mizah başarılı sayılabilir.

Pedofili üzerinden de, din üzerinden de, şehitlik milliyetçilik vb. üzerinden de mizah yapılır gayette. Hele son ikisi üzerine mizah yapmamayı bırak kesinlikle yapılması gereken şeyler. Belki biraz akıllanır insanlar.

Geri
Yukarı