Karantinada bırakmış olduğunuz alışkanlıklar

MehmetE.

Decipat
Katılım
27 Ocak 2020
Mesajlar
1.378
Makaleler
2
Çözümler
2
Yer
Mersin
15 yaşımdayım bundan 4-5 ay önce canlı derse ve YouTube'dan video izlemeyip günde sadece 10-8 saat bilgisayar oyunları oynardım. O zamanlar sınava 2 hafta kalmıştı ve bende hiçbir şey yapamıyordum bilgisayar oyunları da 1 sene sonra bırakmayı düşünüyordum çünkü 1 yıl sonra büyük sınav vardı. Kendimi çeki düzen verdikten sonra 21 gün tatilde bir anlık karar ile bir anda bilgisayar oyunlarını bırakmaya karar verdim ve oyun olarak sadece pes oyunu oynayabilirdim. Oyunu oynadıktan 1 hafta sonra oyun ile ilgili problem yaşadım. Bu problemi çözebilmek için 21 GB tekrardan yüklemek yerine Pes'i de bırakıp bir daha bilgisayar oyunlarını oynamayacağıma kesin karar aldım. Şu anda yaklaşık olarak 3 aydır bilgisayar oyunlarını oynamıyorum.
Peki siz hangi alışkanlıklarınızı bıraktınız?

Eki Görüntüle 978812
Bir şey bırakmadım.

Oyun oynamıyorsanız Linux kurun :D.
 

fezai

Femtopat
Katılım
14 Nisan 2021
Mesajlar
21
sosyal medya bağımlılığından kurtuldum şu anda hesaplarımın çoğunu dondurdum. Pubg vs. oyunları bıraktım. Aşırı özgüvensiz bir insandım bundanda kurtuldum sayılır.
 

arthurshelby

Centipat
Katılım
12 Nisan 2020
Mesajlar
15
Yer
istanbul
Kötü arkadaşlarımın yanına gitmeyi bıraktım hatta çoğu arkadaşımın yanına gitmiyorum neyse evde bilgisayar oyunları oynamaya başladım yakında kitap okumaya da başlayacağım ve hayallerim için bir şeylerle uğraşacağım oyun müzik yapmak gibi. ( Başarana kadar çalışacağım)
 
Yukarı