Karbonhidrat Tozu Ne Zaman Kullanılmalı?

Kilo alamayışınızın sebebi çok şey olabilir. Fakat Türkiye'deki algı çok yiyorum ama alamıyorum oluyor. Mesela 2 tabak yemek yiyecekseniz bunu 2 öğüne böleceksiniz. Yani aslında püf noktası az ama çok öğünlerle yiyip, kalorisi yüksek ve karbonhidratı fazla olan şeyleri tüketmek. Bunları yapıp alamıyorsanız hormonal, parazit, kan ve vitamin değerlerinizi hastanede ölçtürmeniz gerekiyor. Ayrıca 3 aydır aynı programı yapıyorsanız değiştirmelisiniz. 2 ayın sonunda değiştirmek idealdir. İtme-çekme programı veya yeniden 3 günlük fullbody programı oluşturulabilir.
Ve gainer kullanmak saçma. Çünkü içerdiği çoğu kalori şekerden geliyor. Bu da size yağlanma olarak geri dönecektir. Genetiğinize bağlı fakat çoğu zaman yağ yapıyor. Onun yerine düzenli makarna, yulaf (özellikle ara öğünlerde), pilav ve çeşitli kuruyemiş yediğinizde kilo alamama gibi bir sorun çıkmayacaktır. Spora ilk başladığımda 58 kilo 1.82 boyundaydım. Şuan 84 kiloya merdiven dayadım. Aslında iş kolay, sadece erinmeden uygulamak zor.
Kaç ayda bu kiloya geldin

Düzensiz bir şekilde. Olabildiğinçe kas olarak almaya çalıştım kiloyu. Yağsız ve temiz şekilde yani.
Darısı başıma o zaman. Kilo alınca yüzüne can kan geldi mi yanak falan çıktı mı. Benim yüzüm vücudumdan da zayıf yanak vs. yok yüzümde. Kilo aldıkça yüzüm de toparlar diye düşünüyorum eğer kalıcı birşey yoksa ama yağsız alırsam kas olarak bence yüze gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı