Kardeşim çok şımarık

Makaleler
1
Yer
Ankara/Sincan
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5-2310 2.90 GHZ x64 Bit
4GB DDR3 RAM
Windows 8.1 x64
AMD veya ATI Radeon HD 5450
Ya arkadaş tamam bu benim kölem değil. Ama ben diyelim fan takıyorum şurayı tutar mısın dedim etmiyor gıcıklığından. Bu benim sözümü de dinlemiyor. Bir de telefon bağımlılığı var. Annemden telefonu almak için her şeyi yapıyor. Ayaklarını vuruyor vb. babam elini çekince hep böyle yapmaya başladı. Ben de bu ayağını vurmasından çok gıcık alıyorum yapma dediğimiz şeyi yapıyor. Telefonu anneme verdim sakın ona verme dedim. Alamayınca PC koltuğunu yere atmış sinirinden. Güzel bir dayağa yatırdım şimdi ağlayarak TV'den izliyor. Ben bunu nasıl terbiye edeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya arkadaş tamam bu benim kölem değil. Ama ben diyelim fan takıyorum şurayı tutar mısın dedim etmiyor gıcıklığından. Bu benim sözümü de dinlemiyor. Bir de telefon bağımlılığı var. Annemden telefonu almak için her şeyi yapıyor. Ayaklarını vuruyor vb. babam elini çekince hep böyle yapmaya başladı. Ben de bu ayağını vurmasından çok gıcık alıyorum yapma dediğimiz şeyi yapıyor. Telefonu anneme verdim sakın ona verme dedim. Alamayınca PC koltuğunu yere atmış sinirinden. Güzel bir dayağa yatırdım şimdi ağlayarak TV'den izliyor. Ben bunu nasıl terbiye edeyim?
Hocam öncelikle bütün aile bir tavır takınacak.O kesin.Telefona uygulama kilidi vb. şeyleri yapın.Şifre değiştirin ve kardeşiniz ne kadar ağlasa da vermeyin.Bunlar biraz iş görür.

Kaç yaşında?

İyi bir disiplin takındır. Bağımlı olmasın. Telefonu kısıtla. 1 saat baksın sonra al telefonu isterse ısrar et hala ediyorsa bağır bence.

Hocam öncelikle bütün aile bir tavır takınacak.O kesin.Telefona uygulama kilidi vb. şeyleri yapın.Şifre değiştirin ve kardeşiniz ne kadar ağlasa da vermeyin.Bunlar biraz iş görür.
Annem YT'yi silmek istiyor bunu ADB komutlarıyla yapabilir miyiz? Yoksa şifre koymak zorunlu mu? Root atamam.

11...

Herşey için bağırıyorum zaten.
O zaman bilemem ama sakın dövme. Yani minik şeyler olur ama dövme iyi bir şey değil. 11 yaşında ne kadar bir şeyi kavrayabilir bilmiyorum ama yavaş yavaş oluyor bunlar 1-2 günde değişecek şeyler değil. Bazı şeyleri kısıtlayın. Yada bir şey yapmasını söyleyin yaparsa minik bir ödül verin.

Hocam kendisine sevecen bir tavırla yaklaşın. Buna bir süre devam edin. Hala akıllanmazsa

Nush ile uslanmayanın hakkı tekrir, tekrir ile uslanmayanın hakkı kötektir.
Ben bunu 1 sene dövmedim böyle şımardı. Sen bana emir veremezsin döverim ver telefonu diyor yazarken bile gıcıklanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı