Kardeşimin bilgisayar bağımlılığı

ValveAdalet

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, küçük kardeşim her gün bilgisayara giriyor ve her şeye bağırıp sinirleniyor artık. Ve kendisi 3 yaşında beyni akmaya başladı internetten saçma sapan hareketler öğrenip bize uyguluyor. Bu durumdan nasıl kurtulurum? Hep ağlayıp istediğini yaptırıyor ya ağlıyor ya zırlıyor ama illa yaptırıyor. Bu durum beni sinirlendirmeye başladı. O oynarken birden örümcek vb. şeyler çıksa oynamaz ama öyle bir program bulamadım. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, küçük kardeşim her gün bilgisayara giriyor ve her şeye bağırıp sinirleniyor artık. Ve kendisi 3 yaşında beyni akmaya başladı internetten saçma sapan hareketler öğrenip bize uyguluyor. Bu durumdan nasıl kurtulurum? Hep ağlayıp istediğini yaptırıyor ya ağlıyor ya zırlıyor ama illa yaptırıyor. Bu durum beni sinirlendirmeye başladı. O oynarken birden örümcek vb. şeyler çıksa oynamaz ama öyle bir program bulamadım. Cevaplarınızı bekliyorum.
O yaşta yapacağın o yanlış hareket ömür boyu hasarlı geçecek bir beyine neden olabilir böyle bir hataya düşme! Ani korkunun kalp krizininden kalıcı zihinsel hasara yol açmak gibi bir sürü kötü durumları var.

Kardeşinizle yeterli vakit geçiriyor musunuz? Ayrıca sizi oyun oynarken görüyor mu?

Kardeşinizle yeterli vakit geçiriyor musunuz? Ayrıca sizi oyun oynarken görüyor mu?
Oyun oynuyorum onunla ama bende bir yerde yorulup sıkılıp duruyorum. Evet oyun oynarken görüyor.
O yaşta yapacağın o yanlış hareket ömür boyu hasarlı geçecek bir beyine neden olabilir böyle bir hataya düşme! Ani korkunun kalp krizininden kalıcı zihinsel hasara yol açmak gibi bir sürü kötü durumları var.
Anladım hocam korkutmak son çare o zaman.
Ağlayarak bir şeyleri elde edemeyeceğini öğretmen gerek.
Bunu nasıl öğretirim küçük bir çocuğa ?

Kardeşinizi sokağa çıkarın, arkadaşları varsa iletişimlerini arttırmaya çalışın. O bilgisayara girince oturumu değiştirin veya anakartın güç kablosunu çıkartın.
Bunu nasıl öğretirim küçük bir çocuğa ?
Ödül olarak görmesini sağlayın. Bunu onu oyun için tetikleyen şeyi bularak yapabilirsiniz. Örneğin: Sadece kızgın olduğunda mı oyun oynuyor ya da farklı sebebi var mı?
Kardeşinize kolay hobiler öğretin parmak boyası güzel bir seçenek.

Bilgisayarını kasalı ise arkasındaki PSU'ya giden güç kablosunu gevşet ama zeki veletse PC'nin o olmadığı zaman işlemcisini sök ve ona “bozuldu” de bu ona yetmiyorsa PC'ye format atıp memz i yükle.

çocuk kilidi felan yok mu? ebeveynlerine danış bence beraber çocuk kilidi koyun günde 45 dk felan bakabilsin. ağlarsada ağlasın ilk günler sonra oda alışır yaşı ilerledikçe süreyi uzatırsınız

Yeni konular

Geri
Yukarı