Kardeşimin durumu beni çok üzüyor

Hocam kardeşinizin sizi duyamayacağı bir zaman ebeveynleriniz ile konuşun. Daha sonra yine rahatsız edin ve annenize söylemeye gittiğinde anneniz bu sefer ona kızsın. 2-3 defa daha tekrar ettiğinde artık annenize gitmeyi bırakıp size sarar. Sizde o zaman konuşarak sorununuzu halletmeye çalışın. Bilemiyorum, belki de herkesi kendi kardeşim gibi sandığım için verdiğim tavsiyeler ise yaramıyor olabilir. Belki durumu da daha kötüye götürebilir. Ama yine de bir tavsiye hocam. Uygulayıp uygulamamak sizin kararınız. İyi akşamlar, iyi forumlar.

Yok hocam onu da denedim. Bu sefer de hep ağabeyim bana vuruyor ama siz hep beni suçluyorsunuz diye ağlamıştı. Sonra onlar da bana kızmıştı. Tekrar yapmanın faydalı olacağını sanmıyorum. :(

Hangi insan 13 yaşında böyle davranıp, onları üzüp ve ileride onları bulamayacağını biliyor? Dersini alır falan yazmış bir de. Yemin ediyorum sinir krizi geçirtir bu insanlar.
Yazdıklarımı bizzat kendim yaşadım, keşke böyle olmasaydı diyorum bazen. En azından bu arkadaşımız için umut var, benim gibi yanmayacak içi. Yanlış bir şey yazdığımı düşünmüyorum, eğer kafanızda başka şeyler canlandıysa kusura bakmayın.
Türkiye'nin eğitim sisteminin sonucu hep. Yapacak bir şey yok.
Evet, Türkiye'nin eğitimi sistemi, senin gibilere kendini bir şey sandırıp millet hakkında olur olmaz şeyler söylemesine yol açıyor.

Eğer hiç bir şeyden anlamıyor sizi iplemiyorsa, anne ve babaya saygısızlık varsa son çare olarak her ne kadar şiddeti sevmeyen bir insan olsam da ağzının ortasına bir tane güzel bir şekilde yapıştırın. Bak bakalım bir daha yapıyor mu.

İlerde ebeveynlik yapacağın çocuğa acıdım, Allah gönlüne göre versin ama şahsen böyle yani senin gibi insanların çocuk sahibi olmasını istemiyorum. Taktir Allah'ındır.
Şiddetten kastınız ne acaba? Ben tekme tokat dalın demedim ki. Merak etmeyin ufak bir tokattan bir zarar gelmez hatasını anlar.

Ayrıca kendinle çelişmeyi bırak. Şiddeti sevmeyip tokattan zarar gelmez diyemezsin. Yazıklar olsun sana. 13 Yaşında bir çocuk, mantığı henüz yeni yeni gelişen, hayatı yeni anlayan, çözen bir insan. Yaptığı hatayı anlamaz, ilerleyen dönemlerde geri tepecektir.

Kardeşiniz yanlış ortamlarda dolaşıyor demektir. Sosyal medyadan uzaklaştırın, çünkü ergen kız storyleri atıyor olabilir. Biraz hobi edinmesinde yardımcı olun. Elbet düzelecektir.

İstediklerini yapmasında hiç bir engel yok gibi. Biraz kısıtlanması lazım ileride daha büyük sıkıntılar göstermemesi için.

Geri
Yukarı