Kardeşimizi nasıl adam ederiz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cevabın olumlu olduğunu tahmin ediyorum fakat gene de sorayım. Karşınıza alıp güzelce anlatmayı denediniz mi? Deneyip halen anlamadıysa ben olsam döverdim.

Evet hatta spor yapması için zorladım, ben o konularda çok iyiyimdir, sayısız kez konuştum ama yok bana karşı bir kini var, geçen sene kasa toplayıp satıyordum her hafta farklı bilgisayar oluyordu deli gibi kıskanıyordu, kendi telefonumu kendim alıyorum falan deliriyor ne kadar konuşsam boşa gidiyor.
Bende ergenlik çağlarımdayım ben bile tayt alıp koklayacak kadar düşmedim. Bilgisayarına iftardayken şifre koyun.

Ben ergenliğimi ağır geçirdim asla aklıma gelmedi koklamak nedir ya.
Bizim köyde de bir çocuk böyle yapmıştı...

Aman hocam göl hiç maya tutar mı?

15 yaşında bir kardeşim var, tek yaptığı şey akşama kadar PUBG oynamak, iftara 30 dakika kala odasından çıkıyor ve tamamen boş yapmaya başlıyor, geçen telefonunu karıştırdım Letgo'da tayt satan birine mesaj atmış koklamak için alacağım diye, beni çekemiyor ve kıskanıyor hakkımda anneme iftira atıyor neymiş efendim ben evde bağırarak komşumla yatmak istediğimi söylemişmişim (ergenliğimde bile o komşuya cinsel şeyler hissetmedim) telefonda arkadaşım ile konuşurken küfürlü konuştuğum zaman anneme gidip bana küfür etti diyor, kendisi obez, o gereksiz oyunu oynamaya başladığından beri beni dövebiliceğini zannediyor.

180 60 kg bir adamım, geçen ufak çaplı bir sinir krizi geçirdim kendimi zorlamadım bile tek elimle ittim 2 metre geriye uçtu, annemle konuşuyorum kıskandığı için araya girip girip duruyor, yüzsüz gibi oyun oynarken bağırıyor küfür ediyor ama annem ne hikmetse duymuyor benim fısıltı küfürlerimi duyuyor, küçük kardeşim oruç tutmuyor küçücük kıza laf yapıyor yemek yeme diye.

Zaten öküz gibi yiyorsun ne hakla konuşuyorsun, çalışmıyorum eve para getirmiyorum bunu farkındayım, spora başladım fazla yemeye başladığım için sporu bıraktım kendisinin hiç öyle utanması yok öküz gibi yiyor, babam A10s almış söylenip söylenip duruyor neymiş efendim PUBG'de 60 FPS alamıyormuş. Yüzsüzlüğün daniskası, kendimi zor tutuyorum sırf annemin hatrına dalmıyorum ama sabrım tükeniyor, takma demeyin takmıyorum zaten çoğu şeyi fakat iftiraları sıktı artık, ne yapacağım ben ya?

Tayt kısmına gülmekten öldüm. O tayt mesajlarını annene göster. Hiç olmazsa otur bir konuş, baktın anlamıyor yapıştır bir tane aklı başına gelsin :)

Dostum sen kendini düzelt önce sonra da kardeşinle pek inatlaşma o yaşlarda ne dersen tersini yaparlar. Sen sürekli onun yanında olduğun için seni örnek alacaktır yavaş yavaş.

Hayatımı iş harici düzene sokmuş durumdayım, annemle konuşmamı örnek almak yerine tamir yeteneklerimi örnek alabilir ama almıyor.

Evet hatta spor yapması için zorladım, ben o konularda çok iyiyimdir, sayısız kez konuştum ama yok bana karşı bir kini var, geçen sene kasa toplayıp satıyordum her hafta farklı bilgisayar oluyordu deli gibi kıskanıyordu, kendi telefonumu kendim alıyorum falan deliriyor ne kadar konuşsam boşa gidiyor.

Ben ergenliğimi ağır geçirdim asla aklıma gelmedi koklamak nedir ya.

Aman hocam göl hiç maya tutar mı?

Hocam cidden kusura bakmayın ama bu ergenlik değil şımarmış gibime geldi tekrardan özür dileyerek söylüyorum. En iyisi anne baba evde yokken çıkarın sopayı sonrası size kalmış.

Herkes dövün yazmış, testislerinize sinek konduğu zaman şiddetin her zaman çözüm yolu olm(a)dığını anlarsınız. Karşınıza alıp konuşmalısınız, olmazsa duymazlıktan gelirseniz bir süre sonra düzelir diye düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı