Kardiyo önerisi

iTiqReGo

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben karın kası yapmak istiyorum ve sabah aç karınla karın kası egzersizi yapıyorum fakat aktif bir günüm olsun diye kardiyo yapmak istiyorum. Sizce akşam kaç kilometre koşarak kardiyo yapmalıyım?

Kosmayi dumduz ara vermeden random bir sekilde kosmak olarak dusunme, uygun kalp ritmini ve atis hizini bulup o sekilde kostugunda dogru olan tempoyu tutturmus oluyorsun, arastirma yapmadan kosmaya baslama. Alternatif olarak da ip atlayabilirsin, yorucudur, teknigi biraz zordur ama alisirken akar gider.

Kendime ip de aldım fakat kardiyo da yapmak isterim

Kosmayi dumduz ara vermeden random bir sekilde kosmak olarak dusunme, uygun kalp ritmini ve atis hizini bulup o sekilde kostugunda dogru olan tempoyu tutturmus oluyorsun, arastirma yapmadan kosmaya baslama. Alternatif olarak da ip atlayabilirsin, yorucudur, teknigi biraz zordur ama alisirken akar gider.
Hocam ben kendime ip de aldım fakat kardiyo yapmak da istiyorum sabah veya öğlen antrenman yapıp akşam kardiyoya çıksam sıkıntı olur mu veya ip atlasam. Yani antrenman ile kardiyonun intervali kaç saat olmalı.

Hocam ben kendime ip de aldım fakat kardiyo yapmak da istiyorum sabah veya öğlen antrenman yapıp akşam kardiyoya çıksam sıkıntı olur mu veya ip atlasam. Yani antrenman ile kardiyonun intervali kaç saat olmalı.
Antrenman sonrasi ip koyup aksam yuruyus hafif tempo kosu yapabilirsin.

Kafana göre takıl belli bir süre olmak zorunda değil, kendini çok yorma halsiz düşme.
Kendime IP de aldım fakat kardiyo da yapmak isterim.

Hocam ben kendime IP de aldım fakat kardiyo yapmak da istiyorum sabah veya öğlen antrenman yapıp akşam kardiyoya çıksam sıkıntı olur mu veya IP atlasam. Yani antrenman ile kardiyonun intervali kaç saat olmalı.

Dostum öyle ağır şeylere gerek yok. Bak ben sana kilo vermemi anlatayım çok kolay bir şey.

Ben karantina döneminde bilinçsiz beslenip az hareket edince çok kilo almıştım. Sonrasında annemin yardımları ile diyete başladım. Diyete başlayınca su tüketimini arttırıp ekmek ve her türlü yapay şeker, işlenmiş gıdaları kesmiştim.

Bunları yaptım fakat süreç çok yavaş ilerliyordu. Fitness'a gitmek istiyordum çünkü bilinçsizdim ve hareketlerin sadece ağırlık kaldırmaktan ibaret olduğunu düşünüyordum. Sonrasında annemi bir gün IP atlarken yakaladım ve favori aktivitem o oldu.

Olay basitti okula gitmeden önce sabahları 350,400 defa, öğle araları 300 civarı, okuldan geldikten sonra gene 300-350 civarı ve yemekten sonra da 2x300 veya 350 civarı IP atlıyordum. Vaktim oldukça IP atlıyordum hem zevkli, hem 10 dakikada yapabiliyorum, hem aşırı kalori yaktırıyor, hem ekstrem malzeme veya uğraşlara ihtiyacın yok en basiti IP atlamak.

Bu şekil 1 ay civarında 12 kilo kadar vermiştim o karantinadaki 1 yıllık birikim çok kısa sürede yok olmuştu. Sarkma falan olmuyor.

Geri
Yukarı