Karın kası nasıl yapılır?

@DİONYSOS64 Sporla hiç alakanız yoksa karın kasıyla başlamayın ev için tüm vücüd programları var deneyebilirsin.

Benim denediğim Burak Yılmaz ve Ege fitness oldu ama daha hafif ve ekipmansız olduğu için Burak Yılmaz'ın programı daha iyi. Ege fitness Türkiye camiası içinde koşulsuz en iyisi sırt için onun programını kullanıyorum ama şunu demem lazım zor eğer sürekli yapacaksanız motivasyona olumsuz etkisi var o yüzden kendiniz için uygun veya bir tık zor seçin gidip 40 dakika blasting veya pump yapmayın zaten yapamazsınız.

Kardiyo olarak yogacı kız kanalları ile uğraşmayın AğırSağlam var yeter bile veya ip atlayın 1 dakika x 3 gibi.

Her gün kalori açığı oluşturmalısın. Olabildiğince tok tutan besinler ye(badem vs.)
Mekik önermiyorum çok etkili değil.(ağırlıkla çalışmanı öneririm)
Yağ oranın da çok önemli kesinlikle yağ oranını düşürmelisin.
Şınav çekmenin karın kaslarına bir etkisi yoktur.
Kilon ve boyun kaç?

Merhaba. Günde 200 mekik 100 şınav ile karın kası yapmak istiyorum sadece bu ikisi ile mümkün mü? Mümkünse ne kadar zaman alır? Mekik belki fazla etmez ama sınav kol kasıma ne kadar etki eder günlük az mi daha mı fazla kalori almalıyım? Cogunluk karbonhidrat ve protein ile beslenmeyi düşünüyorum.
Çoğunluk karbonhidrat beslenmek yapabileceğiniz en kötü şey. Karın kası için yağ oranınızı düşürebildiğin kadar düşürmen lazım. Günlük kalori miktarını hesaplayıp azalt. Bol sebze ye. Karbonhidrat hiç yemezsen daha iyi. Protein ve lifli yiyecekler tercih et ki öğütülmesi daha zor olsun ve acıkma. Gün içinde sürekli bir şeyler atıştırma bu daha hızlı acıkmanı sağlar. Bu arada sadece karın kası pek bir şeyi ifade etmez.

Zarganaların karın kası sayılmaz. -Savaş Cebeci

Her gün kalori açığı oluşturmalısın. Olabildiğince tok tutan besinler ye(badem vs.)
Mekik önermiyorum çok etkili değil.(ağırlıkla çalışmanı öneririm)
Yağ oranın da çok önemli kesinlikle yağ oranını düşürmelisin.
Şınav çekmenin karın kaslarına bir etkisi yoktur.
Kilon ve boyun kaç?

188 boy 88 kilo (biliyorum bu aralar kilo aldım o yüzden bu girişimim oldu hafif göbek var yağ oranımı nasıl düşürebilirim?
@Dionysos64 sporla hiç alakanız yoksa karın kasıyla başlamayın ev için tüm vücüd programları var deneyebilirsin.

Benim denediğim Burak yılmaz ve ege fitness oldu ama daha hafif ve ekipmansız olduğu için Burak yılmaz'ın programı daha iyi. Ege fitness Türkiye camiası içinde koşulsuz en iyisi sırt için onun programını kullanıyorum ama şunu demem lazım zor eğer sürekli yapacaksanız motivasyona olumsuz etkisi var o yüzden kendiniz için uygun veya bir tık zor seçin gidip 40 dakika blasting veya pump yapmayın zaten yapamazsınız.

kardiyo olarak yogacı kız kanalları ile uğraşmayın ağırsağlam var yeter bile veya IP atlayın 1 dakika X 3 gibi.

Hocam Burak yılmazın programını yapmaya karar verdim yağlar eridikten sonra haftada 4 gün yapacağım ne kadar süre sonra etki görmeye başlarım biliyorum sabır gerektiriyor.

@DİONYSOS64 Burak yılmaz tüm vücüd mü? Yoks karın mı?

Tüm vücüdse tüm antrenman 1 set eder 2 set yapın kendisinin videpsunu izleyin 1 gün ara ile yapın hafta sonu kardiyo veya dinlenme yapın.

Merhaba. Günde 200 mekik 100 şınav ile karın kası yapmak istiyorum sadece bu ikisi ile mümkün mü? Mümkünse ne kadar zaman alır? Mekik belki fazla etmez ama sınav kol kasıma ne kadar etki eder günlük az mi daha mı fazla kalori almalıyım? Cogunluk karbonhidrat ve protein ile beslenmeyi düşünüyorum.
Şınav karın kası yapar mı emin değilim.

@Riot Vanguard yapmaz sadece yardımcı olarak çalıştırır ama doğrudan vurmaz kol gruplarını çalıştırır triseps için zayıftır bu yüzden özel şınav olan dismond push up yapar caliestihcs yapanlar.

Tek karın kasından daha çok yağsız hacim arttırmanı öneririm. Bütün bölge doğru oranda gelişirse daha iyi olur. Hacim arttıktan sonra bakarsın karın kasına, önce kol omuz sırt göğüs gibi bölgelerin kütlesini arttır. Buna Clean Bulk deniyor araştırabilirsin. İlla karın kası istiyorum diyorsan protein ağırlıklı beslenip kalori açığı oluşturman lazım. Tabi sadece karın bölgesine değil Full Body olarak çalışman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı