Karşı Cins Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yine kendi okumadığı bir metni kaynak olarak veriyor. Metinden alıntı:

Gerçekte ise kadına bir, erkeğe iki hisse verilmesinin erkeği kadından üstün tutmakla hiçbir ilişkisi yoktur. Bilâkis İslâm, Cahiliyetin kendilerine zulüm yaptığı ve haklarını çiğnediği küçük çocukların ve kadınların hukukunu, onlara da mirastan pay vererek koruma altına almıştır.

Yani diyor ki, hiç hak vermezdi ama hadi yine ucundan koklatmış.

Senin gibi cahil bir insanın, ''araştırma'' kelimesini ağzına alması bile gülünç. Daha fazla yazmayacağım. Zira, derslerim çok daha önemli :)

İyi Sosyaller.
Cahilliğin en büyük belirtisi, karşısındaki insanı hiçbir şey bilmeyen bir varlık yerine koyup kendi her şeyi bildiğini iddia etmektir.

Yazının hepsini okusanız anlayacaksınız belki ben yazının yarısını okuyup bırakmıyorum.

İlk beş paragrafı okumam yetti. Aynı senin şu an yaptığın gibi gerçekleri kıvırmaya çalışan bir yazı.

Tinker, daha bu ay gelmişsin ve açtığın daha ilk konulardan birinde kadını erkekten aşağı gören düşünceleri savunuyorsun.

21. yüzyıla gelmişiz, batı Mars'a kolonileşmeyi konuşurken siz burada 1400 sene öncesinin bağnaz düşüncelerini savunuyorsunuz.

Bir yıl uzaklaştırma veriyorum. Seneye geleceksen bu düşüncelerinden arın da gel. Hangi kaynakta ne yazdığı umurumda bile değil. Kadını erkekten aşağı gören bir düşünceyi kabul etmiyorum. Bu düşünceye de burada yer yok.

@Handsome Reis , seni de bu vesile ile uyarıyorum. Bir sonraki tartışmada uzaklaştırma alacaksın. Burada şeriat savunucuları istemiyoruz. Burada bilime ve geleceğe yönelik tartışmalar ve düşünceler istiyoruz. İstemeyenler terk etmekte özgürdür.

@THE_MILLER , seni de taşıdığın ünvana uygun davranmaya davet ediyorum hocam.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı