Çözüldü Karşıdan Gelen Uçağın Nereye Gittiğini Nasıl Anlarsın?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522248089
Evet can sıkıntısı dolu günlerde havacılık alanında mantık yürütmeye devam edelim biraz daha:) Maksat eğlencesine olduğu ve herkesin fikir yürütebileceği basit basit sorular sorarak keyfimize bakalım biraz daha:) Google amcaya soranları kınamaya devam ediyoruz:) Geçenki kadar eğleniriz umarım:)

Gece uçuyorsun diyelim. Dışarı bakarken ileride bir uçak daha uçtuğunu farkettin. Fakat ne yöne doğru gittiğini yoksa sana doğru mu geldiğini tam anlayamadın. Sence bu uçak senden ileriye doğru yani uzağa doğru gidiyor olsaydı karanlığın içinde aşağıdakilerden hangisine benzer ışık renkleri görmen gerekirdi? Kolaylaştırmak için aşağı bazı gece uçan uçakların resimlerini koyuyorum. Üzerindeki ışıkları görebilmek için. İlla bilmek, Google'lamak veya uzman olmayı gerektiren bir soru değil. Maksat eğlencesine fikir yürütmelik bir soru:) Detaylara dikkat ederek cevap verelim lütfen. Nedenini de belirtirseniz ve anketi de işaretlerseniz daha güzel olur bence:)

night.jpg
Cessna_night_flying.jpg

ŞIKLAR:

CNTHafmq0gIciQFr6z_gDAW2OeBykx75A-4XBccHHfI.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
Bence D şıkkı. Çünkü eğer ileriye doğru giderse hem kanadında görülecek hemde (adını bilmiyorum ama arka tarafında yukarı doğru olan çıkıntı) arkasındaki 2 ışık görülecek.
Bir yandan da diğer şıklarda 2 ışık D'de 3 ışık var yanlış olmasın :D?
Peki madem... sen öyle diyorsan🤣 Burda kaç yıllık havacıyız, detay diyoruz, gece diyoruz, uçan uçak diyoruz ama sözümüz dinlenmiyor ki🤣

Eğitim değil de uçak tipi için demiştim ben ama... neyse🤣
Tamam da hava karanlık göz gözü görmüyor uçağın modeli/türü bilinmiyor ay küsmüş gitmiş, yıldızlar toplantıya katılmışlar ortada sadece kırmızı beyaz yeşil ışık var hadi o uçak bize doğru geliyorsa? 🤣

Yani gece uçan, havada olan ve karşıda olan bir uçağın beyaz ışığı mesela burun iniş takımı ışığı olamaz diyorsunuz öyle mi? Yani o kadar şık içinde... peki madem...🤣
Hocam o ışık burun iniş takımı olsa bile yeşil ışık solda görünür kırmızı ise sağda eğer bize geliyorsa.
Yani mantıken eğer önümüzdeyse 3 ışık görmeliyiz ve ortada beyaz sağda yeşil solda kırmızı olurdu.
Bizde doğru gelse kırmızı ve yeşil ışık yer değiştirir beyaz yine ortada kalırdı. Ve birşey dikkatimi çekti arkada beyaz ışığın yanında bir de kırmızı (ya da turuncu) ışık var o da kafamı karıştırdı biraz.
Ne zaman söyleyeceksiniz cevabı? @painkiller

Son düzenleme:
Ve bir şey dikkatimi çekti arkada beyaz ışığın yanında bir de kırmızı (ya da turuncu) ışık var o da kafamı karıştırdı biraz.
Detay diyoruz ama sakalımız yok ki sözümüz dinlensin🤣
Ne zaman söyleyeceksiniz cevabı? @painkiller
Yani bir iki arkadaş daha katılır fikir ve mantık yürütürüz sonra söylerim gibi geliyor. Yine dünki gibi akşama doğru yazarım cevabı ve en doğru cevap vereni seçeriz:) Tabii bir doğru cevap görebilirsek gibi sanki🤣

Ben C şıkkının tersini buldum ama acaba şıklarda olmama olasılığı nedir? 🙂 Ya da araya bir şekilde beyaz ışık koyarsak D de diyebilirim. Ama o ön aydınlatma ile karışabileceği için kıstas olmamalı. Valla bilemedim.

O zaman şöyle yapalım, ışıkların arasındaki mesafe azalıyorsa benden uzaklaşıyordur. Artıyorsa, KAÇ! 🤣

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı