[Karşılaştırma] XPG Battlecruiser, iCUE 465X ve MasterBox TD500

Bütçe
1000

Arda9843

Hectopat
Makaleler
4
1- https://www.akakce.com/bilgisayar-k...-led-fanli-e-atx-oyuncu-fiyati,684744342.html
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2- https://www.akakce.com/bilgisayar-k...d-fanli-atx-oyuncu-kasa-fiyati,627160760.html
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
3- https://www.akakce.com/bilgisayar-k...fanli-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,685473939.html

Tasarım:
3 Kasanında tasarımı iyi en iyisini hangisi olduğu kişiden kişiye göre değişir ona o yüzden hiç girmiyorum bence XPG Battlecruiser
Td 500 ve iCUE 465X'de 3 fan bulunurken battlecruiser 4 fan bulunuyor bence bu bir artı düz gün fanların 100TL'ye yaklaştığını düşünürsek ama td 500'de ARGB fanların bulunduğunu unutmamak gerek.
Fan TipiARGB.
Fan Yuva Sayısı (Toplam)7.
Ekran Kartı Desteği Maks.410mm.
Radyotör Boyutu140mm.
Radyotör Boyutu240mm.
Radyotör Boyutu120mm.
Radyotör Boyutu280mm.
Radyotör Boyutu360mm.
Cpu Soğutucu Yüksekliği165mm.
3.5" Yuva Sayısı2.
2.5" Yuva Sayısı4.
USB Sayısı2.
Ses ÇıkışıVar.
Mikrofon ÇıkışıVar.
Kasa Boyutu496mm x 217mm x 469mm.

Dahili Fan Sayısı3.
Fan TipiRGB.
Fan Yuva Sayısı (Toplam)6.
Ekran Kartı Desteği Maks.370mm.
Radyotör Boyutu240mm.
Radyotör Boyutu140mm.
Radyotör Boyutu280mm.
Radyotör Boyutu360mm.
Radyotör Boyutu120mm.
Cpu Soğutucu Yüksekliği170mm.
3.5" Yuva Sayısı2.
2.5" Yuva Sayısı4.
USB Sayısı2.
Ses ÇıkışıVar.
Kasa Boyutu467 x 216 x 455mm.

iç tasarım, gelecekte yapılabilecek yükseltmeler göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Bir dizi anakartı (300 mm/E-ATX’e kadar),grafik kartını (400 mm’ye kadar),dikey olarak çift GPU’yu ve ek fanları (üçe kadar 120 mm’lik fan ve önde veya arkada bir 360 mm’lik radyatör) destekler. Tüm bu özellikler sunulurken, akıllı kablo yönetimi ile her şey derli toplu görünür.
Boyut (Y*G*D)​
485*225*506 mm (19,09*8,85*19,92 inç)​
Renk​
Dış ve İç : Siyah / Beyaz​
Materyal​
SPCC​
Yan Paneller​
4 mm temperli cam*4​
Form Faktörü​
Mini-ITX, Micro-ATX, ATX, E-ATX​
3,5" HDD/HDD Tepsisi​
2+1​
2.5" HDD/SSD Tepsisi​
5+1 (Combo 3,5”/2,5”)​
G/Ç Bağlantı Noktası​
Tip C Gen.1*1, USB 3.0 * 2, HD Ses ( Mikrofon ve Yazılım ) * 1, LED Kontrolü * 1​

dahil edilen fan​

Ön​
3 x XPG VENTO 120 ARGB​
Arka​
1 x XPG VENTO 120 ARGB​

fan desteği​

Ön​
3*120 mm , 2*140 mm​
Üst​
3*120 mm , 2*140 mm​
Arka​
1*120mm​
Alt​
1*120mm​

radyatör desteği​

Ön​
360 / 280 / 240 mm​
Üst​
360 / 240 mm​
Arka​
120 mm​

açıklık​

CPU Soğutucu Yüksekliği Sınırlaması​
170 mm​
Grafik Kartı Uzunluk Sınırlaması​
400 mm​
PSU Uzunluk Sınırlaması​
225 mm​
Kasaların üst kısımlarındaki çıkışlar.

Ekran Alıntısı 1.PNG

Ekran Alıntısı 2.PNG

Ekran Alıntısı 3.PNG

XPG Battlecruiser bir büyük artısı daha dik ekran kartı takabilirsin ve bu aparatlar çok da pahalı değil XPG Battlecruiser.

Sonuç:
Bence 3'ü de alınır hepsinin kendine göre artıları var hava akışı olarak TD500 ve 465X biraz önde gibi dursa da XPG Battlecruiser'ın da hava akışı gayet iyi ben yukarıda önemli özellikleri yazmaya çalıştım bence bence TD 500 rakiplerinden biraz daha alt segment bir kasa gibi dursa da oldukça iyi ve tasarımı gayet hoş en mantıklı hangisi o tartışılır ama sanırım benim tercih yapmam gerekse Battlecruıser'ı seçerim.

Unutmamak lazim. Corsair iCUE 465X'de aralarindaki en iyi ARGB fanlar olan LL120'ler bulunuyor. Ben de 465X kullaniyorum. Memnunum ama ust tarafa Low profil haricinde RAM kullanirsak sivi sogutma takmak biraz zor.

Ben battlecruiser alacağım.

Bakalım sıvı soğutma montajında RAM'ler sıkıntı çıkartacak mı :D.

Elinize sağlık.

Zannetmiyorum. XPG Battlecruiser'da onun için ozel bir sistem var. Sivi sogutmayi uste takacaksaniz raf sistemli bir panel bulunuyor. Ters cevirdiginiz zaman daha fazla bir alan aciliyor. Ve cok daha rahat sekilde takabiliyorsunuz. Bence en yuksek profilli RAM'de bile o ust tarafa o kasada 360mm sivi sogutma takilir. Ama hava sirkilasyon konusunda pek begenmedigim bir kasa onun disinda cok buyuk ve guzel.
Kaynak:
28. dakikadan itibaren bakin.

Hava sirkülasyonu benim için çok da önemli sayılmaz.

Keşke LL120 gibi fanlar Battlecruiser kasada olsa, o zaman müthiş olurdu.

Hava sirkülasyonu benim için çok da önemli sayılmaz.

Keşke LL120 gibi fanlar battlecruiser kasada olsa, o zaman müthiş olurdu.

Aslinda LL120 ve QL120 kullanan biri olarak RGB merakiniz cok yok ise onermiyorum. Sadece RGB için pahali fanlar. Hava sirkilasyonu için fena olmayan fanlar. Hava akimi gucu iki fanda da 41CFM civarinda oluyor hocam.

TD 500 ve iCUE 465X'te 3 fan bulunurken Battlecruiser 4 fan bulunuyor bence bu bir artı.
TD 500'ün 4 fanlı modeli de var, 3 fanlı modeli de.

Eline sağlık.

XPG Battlecruiser bir büyük artısı daha dik ekran kartı takabilirsin ve bu aparatlar çok da pahalı değil XPG Battlecruiser.
Dikey ekran kartı bölümü 2 slot. Dikey olarak iri bir ekran kartı takmak zor bu kasaya. Zorlayarak takılsa bile verimli olmayabilir.

Battlecruiser'ı ben de düşünüyordum ancak bence güzel bir airflowa sahip değil.

Geri
Yukarı