Kas çalışırken kilo almak

1günde kas kütlesinden dolayı 1.5 2kilo artış olmaz zaten su ya da büyük abdesttir bir tuvalete gir.
Sabah kalkınca büyük abdesti halledip öyle tartılıyorum zaten.Önceden evde yapıyordum sporu.O zamanda kas çalışıyordum ve yine aynı olay oldu.İlk önce 4-5 kilo verip sonra almaya başladım.Sanırım kas çalışmayı hafife indirip (mekik,şınav) kardiyo yapmam lazım.

Kas yaparken eş zamanlı olarak kilo veren insanlar tartıya çok güvenmemeli. Bunun yerine aynadaki görüntünüze bakın. Vücut sayılardan anlamaz. Sayılara değil, gözünüze güvenin.

Arkadaşlar 3-4 gün sonra yazıyorum.O gün kas çalışmayıp sadece kardiyo yaptım ve şuan 77,2'yim.Bundan sonra kardiyo yapıp ağırlık kaldırmamaya çalışacağım.Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar 1 ay kardioya 1 ay kas olarak yapabilirler.Aynı zamanda çalışmadan kalma şişkinlikten de olabilir.Herkese kolay gelsin xd

Bence kardiyo yaparken ağırlık da kaldırmalısın. Ağırlık kaldırmak da bir kardiyo çeşidi, yağ yakmana yardımcı olur. Ayrıyeten sadece kardiyoya abanırsan kaslarını eritirsin. Kaslarını korumak için hafif ağırlık kaldırıp bolca protein almalısın.

Arkadaşlar 3-4 gün sonra yazıyorum. O gün kas çalışmayıp sadece kardiyo yaptım ve şu an 77, 2'yim. Bundan sonra kardiyo yapıp ağırlık kaldırmamaya çalışacağım. Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar 1 ay kardioya 1 ay kas olarak yapabilirler. Aynı zamanda çalışmadan kalma şişkinlikten de olabilir. Herkese kolay gelsin xd.

Bir ay kardiyo bir ay kas çalışırsan olmaz şu an çalıştığın kaslar erimeye başlar ben bir buçuk ay gitmedim ve eskiden 35 kilo da 12 tekrar yaptığım hareketi artık 30 da yapıyordum.

Olay yağ kütlesi mi vermek istiyorsunuz yoksa tartıda mı az çıkmak ağırlığını çalış ara sıra kardiyonu yap temiz beslen makrolarını hesapla protein ağırlıklı beslen olay yağ vermekse ama tartıda az çıkayım diyorsan ağırlık alma eline kardiyo yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı