Kas erimesi neden olur?

hasanmj

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba fitnessa başlayalı 1 ay oldu. Yaş 15, boyum 185, kilom 75, yağ oranim yaklaşık %14 civarı. Kas erimesi neden olur?

yaptığın sporu 3 haftadan uzun tutarsan kas erimesi başlar. Ayrıca yağ oranı %15'in altındaki kişiler günde 500 kaloriden daha fazla açık bırakırsa yağ ile birlikte kas kaybı da olur. Bu arada 1 ayda %14 yağ oranına sahip olmak mükemmel. Biraz daha kilo alıp yağ oranını koruduğun zaman kayış gibi olursun.

Yaptığın sporu 3 haftadan uzun tutarsan kas erimesi başlar. Ayrıca yağ oranı %15'in altındaki kişiler günde 500 kaloriden daha fazla açık bırakırsa yağ ile birlikte kas kaybı da olur. Bu arada 1 ayda %14 yağ oranına sahip olmak mükemmel. Biraz daha kilo alıp yağ oranını koruduğun zaman kayış gibi olursun.

Teşekkür ederim aslında bir soru daha sormuştum ama nedense silinmiş sorum şuydu ben sporun ilk günleri yememe fazla dikkat etmiyorum ne gelirse yiyordum yani fazla sağlıklı beslenmiyordum yavaş yavaş da kilo almaya başlamıştım sonra sağlıklı beslenme kararı aldım ama kilo azıcık kilo verdim sizce önume ne gelirse yiyim mi yoksa sağlıklı beslenip kilo vereyim yani aslında bu kilo kastanmi yagdanmi gittiğini de bilmiyorum ben aslında kilo almak istiyorum ama sağlıklı bir sekilde bu da pek fazla mümkün olmuyor maalesef sizce sağlıklı bir sekilde besleneyim mi yoksa önüme ne gelirse yiyim mi adını pek hatırlamıyorum ama dirty bulk olması lazim

Kas erimesi kası uzun süre işlevsiz bırakırsan güçsüzleşmeye, küçülmeye(hacim kaybeder) başlar ama kas erimesi o kadar basit bir şey değil korkma. Yani bir antrenman iki antrenman aksatmayla kas erimez.
Teşekkürler bazen sosyal medyada dolaşırken kardiyo felan kas erimesine yol açar diyolarda sizce kardiyo yapmalimiyim

Teşekkür ederim aslında bir soru daha sormuştum ama nedense silinmiş sorum şuydu ben sporun ilk günleri yememe fazla dikkat etmiyorum ne gelirse yiyordum yani fazla sağlıklı beslenmiyordum yavaş yavaş da kilo almaya başlamıştım sonra sağlıklı beslenme kararı aldım ama kilo azıcık kilo verdim sizce önume ne gelirse yiyim mi yoksa sağlıklı beslenip kilo vereyim yani aslında bu kilo kastanmi yagdanmi gittiğini de bilmiyorum ben aslında kilo almak istiyorum ama sağlıklı bir sekilde bu da pek fazla mümkün olmuyor maalesef sizce sağlıklı bir sekilde besleneyim mi yoksa önüme ne gelirse yiyim mi adını pek hatırlamıyorum ama dirty bulk olması lazim.

Teşekkürler bazen sosyal medyada dolaşırken kardiyo falan kas erimesine yol açar diyorlarda sizce kardiyo yapmali miyim?

Hocam benim internetten gördüğüm kadarıyla dirty bulk iyi bir şey değil. Eğer yapabiliyorsanız clean bulk yapın. Ayrıca dengeli beslenirseniz ve düzenli spor yaparsanız kardiyo kas erimesi yapmaz hatta tam tersine kaslar ve vücut için daha da yararlı olur.
Şöyle bir yazı buldum sizin için faydalı olabilir.

Kas erimesi kası uzun süre işlevsiz bırakırsan güçsüzleşmeye, küçülmeye(hacim kaybeder) başlar ama kas erimesi o kadar basit bir şey değil korkma. Yani bir antrenman iki antrenman aksatmayla kas erimez.
Sadece spor yapmamakla falan olacak bir şey de değil. Baya uzun süre hiç aktif olmaması ve yetersiz beslenmesi falan lazım onun için.

Teşekkür ederim aslında bir soru daha sormuştum ama nedense silinmiş sorum şuydu ben sporun ilk günleri yememe fazla dikkat etmiyorum ne gelirse yiyordum yani fazla sağlıklı beslenmiyordum yavaş yavaş da kilo almaya başlamıştım sonra sağlıklı beslenme kararı aldım ama kilo azıcık kilo verdim sizce önume ne gelirse yiyim mi yoksa sağlıklı beslenip kilo vereyim yani aslında bu kilo kastanmi yagdanmi gittiğini de bilmiyorum ben aslında kilo almak istiyorum ama sağlıklı bir sekilde bu da pek fazla mümkün olmuyor maalesef sizce sağlıklı bir sekilde besleneyim mi yoksa önüme ne gelirse yiyim mi adını pek hatırlamıyorum ama dirty bulk olması lazım.
Evet önüne geleni yemek dirty bulktur, sağlıklı beslenmek clean bulktur. Çok yağlı olmayacak şekilde dirty bulk yapabilirsin. Mesajın ise yazım hatalarından silinmiş olabilir.

Kilo almak istiyorsan öğünlerini arttır. Her zaman sağlıklı beslenmelisin. Sporcu adam cips kola, biskui ile beslenmez zaten. Ev yemeklerini ye, poğaça açma simit yiyerek olmaz bu işler. Olurda sonra nasıl yağ yakabilirim diye konu açarsın burada.

Hocam benim internetten gördüğüm kadarıyla dirty bulk iyi bir şey değil. Eğer yapabiliyorsanız clean bulk yapın. Ayrıca dengeli beslenirseniz ve düzenli spor yaparsanız kardiyo kas erimesi yapmaz hatta tam tersine kaslar ve vücut için daha da yararlı olur.
Şöyle bir yazı buldum sizin için faydalı olabilir.
Teşekkürler az çok anladım konuyu

Yeni konular

Geri
Yukarı