Kas kütlesi kazanamamak

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
15 yaşındayım. 2 aydır diyet ve 3 haftadır spor yapıyorum, bu süreçte 88 kilodan 74 kiloya düştüm 14 kilo. Yüzümde, bel ve karın bölgemde küçülme ve incelmeler gayet belirgin bir şekilde görülüyor fakat jinekomasti hastalığım olduğu için memelerim kiloma ve boyuma göre aşırı büyük. Doktorum "üstüne kas kütlesi koymalısın" dese de ürik asitim fazla olduğu için fazla protein ağırlıklı beslenmekten dolayı oluşan asit yükselmesi olayı proteinli besinler tüketemem. Kısacası çıkmazdayım, hastalığımdan dolayı memelerimi yok etmemin tek yolu kas kütlesi kazanmak fakat yine hastalığımdan dolayı proteinli besinler tüketemem çünkü ürik asitim oldukça yüksek. Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için teşekkürler.

15 yaşındayım. 2 aydır diyet ve 3 haftadır spor yapıyorum, bu süreçte 88 kilodan 74 kiloya düştüm 14 kilo. Yüzümde, bel ve karın bölgemde küçülme ve incelmeler gayet belirgin bir şekilde görülüyor fakat jinekomasti hastalığım olduğu için memelerim kiloma ve boyuma göre aşırı büyük. Doktorum "üstüne kas kütlesi koymalısın" dese de ürik asitim fazla olduğu için fazla protein ağırlıklı beslenmekten dolayı oluşan asit yükselmesi olayı proteinli besinler tüketemem. Kısacası çıkmazdayım, hastalığımdan dolayı memelerimi yok etmemin tek yolu kas kütlesi kazanmak fakat yine hastalığımdan dolayı proteinli besinler tüketemem çünkü ürik asitim oldukça yüksek. Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için teşekkürler.
3 haftada ne bekliyordun?

3 haftada nasıl bir vücut bekliyorsun hocam bu iş sabır işi aylarca bekleyeceksin. Ayrıca proteinli yiyecekler çok yiyemiyorum demişsin. Protein almadan kas kütleni çok zor geliştirirsin.

3 haftada hiç gelişemezsin. Gelecek için ise vücut geliştirmenin neredeyse çoğu beslenmeye bağlı. Hiç protein almadan kat kütlesi kazanman çok zor. Protein tozu kullanınca gene aynı sıkıntılar çıkıyorsa farklı bir çözümünü bul. Proteinsiz gelişemezsin.

proteinli beslenemediğim için çalışmaya nasıl devam edebileceğimi sordum hocam
Edemezsin. Clear whey protein dene belki işe yarar. Fakat muhtemelen senin hastalığın yüksek protein için geçerlidir. Çünkü hiç protein tüketmeme şansın yok. Yediğin pirincte bile protein var belli miktarda. Zaten çok ağır bir idman yapmaz normal bir birey en azından günlük 300gr tavuk göğsü yemeye çalış. Yapamam diyorsan izole veya sindirim enzimli protein tozları var senin gibi mide sorunları olan insanlar için işe yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı