Kas kütlesinden yararlanamamak

Griffin0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar vücut geliştirme yapıyorum yaklaşık 3 senedir, son zamanlarda anlamadığım bir sebepten dolayı her antrenmanda vücudum daha da güçsüzleșiyor. Yani kas kütlemde herhangi bi' küçülme yok. Bu aralar düzenli de yapamıyorum ama spora biraz ara verdikten sonra daha dinamik ve güçlü bir şekilde başlardım normalde fakat şu an eskisine göre çok daha kötü bir durumum var. Kas kütlemde gelişme oluyor ama bi' hareketi yaparken kas kütlemden güç alamıyormuș gibi hissediyorum. Her gün düzenli ağır bir antrenman yapsam bu normal olurdu ama yapamıyorum zaten. Bu arada hipertirodi hastasıyım arkadaşlar. Varsa bi' fikriniz belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doktora gidebilirsiniz.
Doktora gitmeyi düşünüyorum uzun zamandır ama gidemedim bi' türlü. Hipertirodi hastasıyım derken bütün belirtilerin bende var olmasından ve babamda da hipertirodi tanısı konulmuş bir hasta olmasından dolayı söyledim. Tanısı hâlâ konulmadı çünkü bu şikayetle doktora gidemedim hiç.

Sağlık riske edilebilecek bir konu değil. Burada hiç kimse, bu konuda size yardımcı olamaz. En kısa zamanda uzman bir doktora görünmeniz gerekiyor. Gerçi bu dönemde doktora gitmek de ayrı bir risk.

Sağlık riske edilebilecek bir konu değil. Burada hiç kimse, bu konuda size yardımcı olamaz. En kısa zamanda uzman bir doktora görünmeniz gerekiyor. Gerçi bu dönemde doktora gitmek de ayrı bir risk.
Şuan bi' yakınımda testin pozitif çıkmasından dolayı temaslı sayılıyorum ve 10 gün evden çıkarmayacağım. Karantinadan sonra en yakın zamanda dahiliye bölümüne gitmeye çalışacağım. Normalde tiroidlere bakan bölüm endokrin bölümü fakat sadece uzman doktorların o bölümde bulunmasından dolayı direkt olarak oraya randevu alınmıyor. Dahiliye "takipe alınan hasta" olarak beni sisteme kaydederse ancak endokrin bölümüne sevk edilebiliyorum. Neyse şuanlık yapabileceğim bi' șey yok sanırım. Size iyi günler dilerim.

''Muscle and mind connection''. Yani egzersiz sırasında çalışan kas grubuna odaklan. Mutlaka supplement kullan, bu ülkede çok ufak bir yüzdelik gerçekten kaliteli besleniyor. Kreatin, Whey protein, BCAA, OMEGA 3 tavsiye edebilirim.

''Muscle and mind connection''. Yani egzersiz sırasında çalışan kas grubuna odaklan. Mutlaka supplement kullan, bu ülkede çok ufak bir yüzdelik gerçekten kaliteli besleniyor. Kreatin, Whey protein, BCAA, OMEGA 3 tavsiye edebilirim.
Elimden geldiğince kaliteli besleniyorum, özellikle zaten çoğu fabrika ürününe zıtım. Yeterince protein ve karbonhidrat alımına dikkat etmeye çalışıyorum fakat kas kutlemden yararlanamiyordum. Ama anladım ki formdan düşmüşüm, yani o zamanlar aktif spor yapmadığım için ve bir nebze de hastalığımdan dolayı kaslarım küçülmütü. Sanırım düzgün de ısınamıyorum, havaların soğumasından dolayı ısınarak başladığım antrenmanda bile sakatlanabiliyorum. Neyse bunlar düzen ve zamanla geçer diye umuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı